Esenyurt'ta Iraklı'yı dolandıran sahte polisler de Iraklı çıktı

Esenyurt'ta Iraklı'yı dolandıran sahte polisler de Iraklı çıktı

Esenyurt'ta Irak tebaalı Fooad Sebry Mahmud’a kendilerini polis olarak tanıtıp, tehdit ederek 4 bin dolar parasını alan yeniden Irak tebaalı Ahmad A.D.A. ve Maan Q.F. polis ekiplerinin çalışmasının ardını

Hadise, 26 Eylül Salı günü akşam saatlerinde Esenyurt Meydanı'nda yaşandı. İddiaya göre, iki yıldır Türkiye'de yaşayan Irak tebaalı Fuat Sabeery Mahmud, dostu ile kafeden çıktıktan sonra 3 birey yanlarına geldi. Kendilerini polis olarak tanıtan bireyler, Mahmud ve dostundan kimliklerini göstermelerini istedi. Mahmud'un kimliğini araştıran birey, öteki yandan biri ile telefonla konuşmaya başladı. Bir vakit sonra polis olduğunu iddia eden birey, Mahmud'a "Kimliğinde mesele var. Numara ve ad anlaşmıyor. Sen çıkmıyorsun. Kimliğin sahte. Bizimle karakola gelmen gerekli" dedi. Bunun üzerine Mahmud ve kendilerini polis olarak tanıtan bireyler arasında pazarlık başladı. Mahmud'un 4 bin dolarını alan kuşkulular, daha sonra hadise yerinden uzaklaştı. Sahte polisler ve Mahmud’un konuştuğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

SAHTE POLİSLER DE IRAKLI ÇIKTI

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları, etraftaki güvenlik kameralarını araştırdı. Polis ekipleri yapılan çalışmalar sonucunda kuşkuluların Ahmad A.D.A. ve Maan Q.F. olduğunu tanımladı. 2 kuşkulunun Pınar Semti’nde bulunan bir sitede yaşadığını tanımlayan polisler, sahte polisleri kaldıkları adreste tuttu. Parasını kaptıran Mahmud, 2 kuşkuluyu teşhis etti. Emniyetteki operasyonları bitirilen Iraklı sahte polisler, adliyeye sevk edildi.