Esenyurt’ta kayınbirader dehşeti: Evi basıp eniştesini ayağından vurdu

Esenyurt’ta kayınbirader dehşeti: Evi basıp eniştesini ayağından vurdu

Esenyurt’ta bir adam evinde 6 yaşındaki kızı ve eşinin yanında evine içkili gelen bacanağı tarafından ayağından vuruldu. Vakanın faili olduğu söylenen şahısın elinde silahla sosyal medyadaki paylaşımları

Vaka, Misal Semti’nde evvelki gşan gece saatlerinde alana geldi. İddiaya göre, gece saat 02.00 sıralarında Rıza Özcan adlı adamın evine gelen bacanağı Birkan G. kapıyı çalarak içeriye girmek istedi. Özcan, saatin geç olduğunu ifade edince elindeki kurşunları ve silahı gösteren Birkan G. “eşini ve seni sakat vazgeçerim” diyerek tehdit etti.

Güçle içeriye girdiği iddia edilen birey balkonda Özcan’la bir müddet meçhul bir sebepten dolayı tartıştı. Vakanın gelişmesi ile Birkan G. eniştesini konuttan çıkarmak istedi. Güçle çıkaramayınca ise Özcan’a eşinin ve 6 yaşındaki kızının yanında ateş ederek ayağından yaraladı. Kurşun çekirdeği ayak kemiğini dağılan Özcan vaka yerine çağrılan ambulans ile sağlık kurumuna kaldırıldı. Ayağının gidişatının ağır olduğu bilinen Özcan’ı rehabilitasyonuna devam edilirken polisin kaçan kuşkuluyu tutmak için çalışma başlattığı bilindi.

Silah sesini dinleyen komşu ise yaşanan anları anlatarak, “Gece saatlerinde silah sesine uyandık. Ambulans geldi vaka yeri tahlil polis filan geldi. Karşı komşumuz kendisi. Aile içerisinde bir müzakereymiş bildiğim kadarıyla. Gelen şahıs içkili şuuru yerinde dokunulmuş. 2 el silah sıkıyor biz de silah sesine uyandık. Bildiğim kadarıyla bacağına saplanmış bir mermi var onu alıp almama noktasında bir kurul bir araya gelecekmiş. Ben gördüğümde yerde baygındı” dedi.

SOSYAL MEDYADA SİLAHLI PAYLAŞIM

Vakanın kuşkulusu olduğu söylenen Birkan G.’nin sosyal medyada silahla paylaşım yaptığı resimler de ortaya çıktı. Kuşkulunun vaka evvelinde ve sonrasında rahat davranışlar apartman girdiği anlar ve sonrasındaki görüntülerde apartmanın güvenlik kamerası tarafından kaydolundu.