Esenyurt'ta korkunç olay: 2 kişiye kurşun yağdırdı

Esenyurt'ta korkunç olay: 2 kişiye kurşun yağdırdı

İstanbul Esenyurt’ta motosikletiyle gelen birey sokak üzerinde bekleyen 2 bireye mermi yağdırdı. Kanlar içinde yere yığılan yaralılar sağlık takımları tarafından sağlık kurumuna kaldırıldı.

Hadise, Esenyurt Ispartakule Sokağı’nde saat 01.00 sıralarında alana geldi. İddiaya göre, motosikletli bir kuşkulu sokağa geldi. Daha sonra belinden silahını çıkaran kuşkulu sokak üzerinde bekleyen 2 bireye henüz belirsiz bir sebeple mermi yağdırmaya başladı. Neye uğradığını donakalan 2 birey kaçmaya bile fırsat bulamadı. Takribî 6 el silah sıkan kuşkulu daha sonra motosikletine binerek süratle hadise yerinden uzaklaştı. Mermilerin amacı olan 2 birey kanlar içinde yere yığıldı.

Esenyurtta korkunç olay: 2 kişiye kurşun yağdırdı

Silah sesiyle sokağa dökülen yurttaşlar yerde uyuyan yaralıların takviyesine koşarken, gidişatı sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Kısa vakitte hadise yerine gelen sağlık takımları yaralılara ilk müdahaleyi hadise yerinde yaptıktan sonra rehabilitasyon altına alınmak üzere sağlık kurumuna kaldırdı. Polis ekipleri ise sokak üzerinde güvenlik tedbiri aldı.

Hadise yeri tahlil takımları hamle yerinde çalışmalarını tamamlarken, asayiş takımları geniş çaplı soruşturma başlattı.