Esenyurt'ta plakasında 'mutluyuz' yazan otomobille geldi, dehşeti yaşattı

Esenyurt'ta plakasında 'mutluyuz' yazan otomobille geldi, dehşeti yaşattı

Esenyurt'ta plakasında "Mutluyuz" yazan arabalı saldırgan, caddede yürüyen Azerbaycan tebaalı bireyi silahla bacağından yaraladı. Hırsını alamayan saldırgan arabayla tekerrür caddeye dönüp, ateş etmeye

Hadise, dün saat 15.45 sıralarında Esenyurt Battalgazi Semtinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Azerbaycan tebaalı bir birey caddede yürüdüğü sırada, plakası "Mutluyuz" yazısı ile kapatılmış bir araba yanına yanaştı. Taşıtın içindeki birey elindeki silahla, caddede reyin oynayan çocuklara karşın yürüyen şahsa ateş etmeye başladı. Silahtan çıkan kurşunlar Azerbaycan tebaalı bireyi, bacağından yaralarken, saldırgan hadise yerinden arabayla böldü. İhbar üzerine hadise yerine polis ve sağlık takımları sevk edildi.

Esenyurtta plakasında mutluyuz yazan otomobille geldi, dehşeti yaşattı

HIRSINI ALAMAYIP TEKERRÜR GELDİ

Hırsını alamayan saldırganlar caddeye tekerrür aynı arabayla geldi. Bacağından yaralı olan adama tekerrür taşıtın içinden silahla etmeye başlayan saldırgana, bu sefer silahı mani oldu. Yerde yuvarlanarak kaçmaya çalışan yaralı, silahın tutukluluk yapmasından yararlanarak uzaklaştı. Saldırganlar ise geldikleri arabayla kaçtı. Hadise yerine gelen sağlık takımları, yaptıkları ilk müdahalenin ardından yaralıyı sağlık kurumuna kaldırdı. Polis ekipleri ise güvenlik kamerası ve hadise yeri analizinin ardından kuşkuluları tutmak için çalışma başlattı.

FOBİ DOLU ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Yaşananlar ise etraftaki bir apartmanın güvenlik kamerasınca kaydolundu. Görüntülere saldırganın arabayla geldiği, silahla ateş ettiği, daha sonra tekerrür gelip yaralıya yine silahla saldırıp, kaçtığı anlar yansıdı.