Esenyurt'ta yine mavi su kâbusu! Rögarlardan fışkırdı

Esenyurt'ta yine mavi su kâbusu! Rögarlardan fışkırdı

Esenyurt'ta fabrikalardan kanalizasyonlara vazgeçilen kimyevi atıklar rögarlardan taştı. Cadde ve sokaklar rögardan taşan mavi suya bulandı. Yoldan geçenler kimyevi atık sebebiyle huzursuz olduklarını…

Esenyurt'ta fabrikalardan kanalizasyona vazgeçilen atıklar yeniden rögarlardan taştı. Esenyurt 19 Mayıs Bulvarı atık sebebiyle maviye büründü.

Dakikalarca akan su, sokağı baştan alt maviye boyadı. Etraf uysalları vaziyetten oldukça huzursuz ve rahatsız olduklarını dile getirdi.

Esenyurtta yine mavi su kâbusu Rögarlardan fışkırdı

Esenyurt'ta taksi sürücülüğü yapan Ercan Yılmaz, "Çocukları resmen dışarı çıkarmaya korkuyoruz. Resmen su değil zehir akıyor. Deniz mavisi fabrika atıkları ve suları geliyor. Bunlar da içme sularına katılıyor. İster istemez her gün kazı, ekleme yapılıyor, bunlar da sulara katılıyor" dedi. Aynı semtte oturan Mesut Tulgay ise, "Daha evvelden oluyordu, sonrasında buraya tadilat yapıldı. Daha biteli 3-4 gün oldu, yapıldığı halde aynı biçimde mavi su akmaya başladı. Bu sefer daha şiddetli bir biçimde yapılan rögardan dışarıya çıkmaya başladı. Görmüş olabilirsiniz, su yoğun bir biçimde tüm yolu kapladı. Sağlık Kurumuna fazla derece yakın, insan sirkülasyonunun ve sitenin olduğu bir noktadayız" diye konuştu.

Esenyurtta yine mavi su kâbusu Rögarlardan fışkırdı