Eşi Filiz Tekin'in döverek ölümüne neden olmakla yargılanıyordu! Beraat etti

Eşi Filiz Tekin'in döverek ölümüne neden olmakla yargılanıyordu! Beraat etti

İzmir'de hastanede hayatını yitiren Filiz Tekin'i 38 darp ederek vefatına yol açtığı iddiasıyla tutuksuz suçlanan ve 24 seneye kadar mapusu istenen eşi İbrahim Tekin 44 salıverilme etti. Karar…

İzmir'de yaşayan 2 çocuk annesi Filiz Tekin, 10 Aralık 2019'da kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını yitirdi. Eşini darp edip vefatına neden olduğu iddiasıyla nezaretine alınan İbrahim Tekin, polisteki operasyonlarının ardından sevk edildiği adliyede hapsedildi. İbrahim Tekin hakkında 'isteyerek yaralama sonucunda vefatına sebebiyet verme' ve 'eşe karşı işkence' kabahatlerinden 24 seneye kadar mapus istemiyle dava açıldı.

KESİCİ, DELİCİ ALET VEYAHUT SİLAH YARASI YOK

Ödemiş 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın geçmiş celselerinde Filiz Tekin ile alakalı adli raporlar duruşmaya sunuldu. Filiz Tekin'in bedeninde travmatik belirti, kesici delici alet ve ateşli silah yarası veyahut boğma gibi bir belirti olmadığı tanımlandı. İzmir Adli Tıp Müesseseyi ve Filiz Tekin'in hayat gayretini kaybettiği Ege Üniversitesi Hastanesi'nden çıkan adli sıhhat heyeti raporlarında Tekin'in menenjite bağlı yüksek ateşten hayatını kaybettiğinin tespitinin yapıldığı belirtildi. Raporlar üzerine tutuklu suçlanan İbrahim Tekin tahliye edildi.

Davanın geçen 9 Nisan'da görülen 10'uncu duruşmasında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı mütalaasında tutuksuz maznun Tekin için 'işkence sürükletme' ve 'isteyerek yaralama' kabahatlerinden 8 seneye kadar mapusunu istedi.

'DARP ETMİŞ OLSAM SAĞLIK KURUMU SAĞLIK KURUMU DOLAŞTIRIR MİYDİM'

Davanın karar mahkemesi bugün görüldü. Mahkemeye tutuksuz maznun İbrahim Tekin ve taraf avukatları katıldı. Mahkemede ilk olarak maznun avukatı Mehmet Dönmez laf aldı. Mütalaaya katılmadıklarını söyleyen Dönmez, müvekkilinin salıverilmesini arz etti. Dönmez'in ardından konuşan Filiz Tekin'in yakınlarının avukatlarından Elif Büşra Berber, "7 Aralık 2019 tarihli sağlık kurumu raporunda Filiz Tekin için yatış önerilmesine karşın eşi kabul etmemiş. Bu nedenle önemsememe suretiyle isteyerek öldürülmeyle cezalandırılmasını arz ediyoruz" dedi.

Avukatlardan İslam Dolaşır da "Hastanede uyuyuşu kabul etmedikten sonra maznun, Filiz'i konuta getirip kendi haline vazgeçmiş. Sağlık Kurumu raporlarında darp izleri sarihçe belirtiliyor. Önemsememe suretiyle isteyerek öldürülmeyle cezalandırılmasını arz ediyoruz" dedi.

Son lafı sorulan maznun Tekin, kendisine yöneltilen yargılamaları yalanlayıp, "Eşimi darp etmiş olsam sağlık kurumu sağlık kurumu dolaştırır miydim" dedi.

Duruşma kurulu tarafların dinlenmesinin ardından kararını açıkladı. Kurul, Tekin'in salıverilmesine karar verip mahkemeyi tamamladı.