Eşi için Kelebekler Vadisi’nde şeytani plan yapmıştı… Türkiye'nin konuştuğu cinayette şok sözler

Eşi için Kelebekler Vadisi’nde şeytani plan yapmıştı… Türkiye'nin konuştuğu cinayette şok sözler

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, 2.5 sene evvel kayalıklardan düşerek hayatını yitiren 7 aylık hamile eşi Semra Aysal'ı 32, 400 bin TL'lik bireyi kaza sigortası fiyatını alabilmek için iterek öldürdüğü…

7 aylık hamile olan Semra Aysal, 19 Haziran 2018 tarihinde eşi Hakan Aysal ile dolaşmaya gittiği Fethiye Kelebekler Vadisi'nde resim sürükletmek için çıktığı kayalıklarda, takribî 300 metre yükseklikten düştü. İhbar üzerine bölgeye UMKE, Arama Kurtarma Teşkilatı ve AFAD takımları sevk edildi. Uçuruma inen takımların yaptığı hakimiyette, Semra Aysal'ın can verdiği tanımlandı. Otopsinin ardından Aysal'ın cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi. Soruşturma kapsamında Hakan Aysal, eşini iterek öldürdüğü iddiasıyla geçen sene kasım ayında nezaretine alınıp, hapsedildi.

Aysal hakkında, 'planlayarak öldürme' kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası istemiyle dava açıldı. İddia Belgesinde Hakan Aysal’ın, 7 aylık hamile eşi Semra Aysal'a tek lehdarı kıymetin ödeneceği şahıs kendisi olacak biçimde 400 bin TL güvence kıymeti bulunan bireyi kaza sigortası yaptırdığı, bu parayı alabilmek için Semra Aysal’ı ortalığın tenha olmasını bekledikten sonra kayalıklardan alt ittiği öne sürüldü.

KARANTİNADA OLDUĞU İÇİN CELSEYE KATILMADI

Hakan Aysal'ın suçlanmasına devam edildi. İkinci celse, Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Tutuklu maznun Hakan Aysal, karantinada olduğu mazeretiyle mahkemeye katılmadı. Taraf avukatlarının yanı gizeme Semra Aysal'ın abiyi Naim Yolcu ve öteki kardeşleri salonda hazır bulundu. Duruşma başkanı, mahkeme evvelinde, geçen celsede istenen ve duruşmaya erişen raporları okudu. Bankalardan istenen raporlarda, Semra Aysal'ın üzerine nişanlılık yarıyılında 2, evlendikten sonra ise 5 kredi olduğu, Hakan Aysal'ın üzerine ise 10 kredi olduğu belirtildi. Bunun yanı gizeme Hakan Aysal'ın değişik tarihlerde Erenköy Ruh ve Asap Hastalıkları Hastanesi'nde 11 kaydı olduğu ifade edildi.

'ABLAM CAN VERDİĞİNDE GÖZÜNDEN YAŞ GELMEDİ'

Raporların okunmasının ardından şahitler dinlendi. Celsede şahit olarak dinlenen Semra Aysal'ın kardeşi Nazım Yolcu, ablası can verdikten sonra Hakan Aysal'ın gözünden yaş akmadığını korundu. Yolcu, "Hakan ve ailesi, taziye ziyaretine geldiklerinde maznunun abiyi Volkan, 'Kan parası neyse veririz' demişti. Hakan aralıksız hadiseyi dağıtmaya çalışıyordu. Ben kardeşimin vefatını sorduğumda aldırışsız tutumlarla yanıt veriyordu. Ablamı defnettikten 2 gün sonra veraset ilamı müracaatında bulunduğunu kazara bildik. Kağıdı konutta düşürmüş. Ablam can verdiği için gözünden bir damla yaş gelmedi" dedi.

'ÇOK UYSALDI'

Aysal çiftinin son defa görüldüğü video çeken Recep Şahin de celsede dinlendi. Vakanın alana geldiği yerin çok dik bir yamaç olduğunu belirten Şahin, "Ailem ve akrabalarımla Kabak Koyu'na giderken manzarayı izlemek için orada durduk. Telefon da kızımın elindeydi ve manzarayı kaydoluyordu. O sırada Aysal çifti yamaçtan alta iniyordu. Bizim dikkatimizi sürüklediği gibi kızımın da sürüklemiş. Hatta aramızda, 'Ya bu adam bu bayanı ya da bayan adamı alta atar' diye şakalaştık. Aralarında bir kavga yoktu. Adam önden iniyor, bayan arttan iniyordu" diye konuştu. Hakan Aysal'ın çok durgun olduğunu belirten Şahin, "Biz oradan parçaladıktan sonra akşam dönerken bölgede Arama Kurtarma Teşkilatı ve jandarma takımlarını gördük. İnip sorduğumuzda birinin alta düştüğünü söylediler. Semra Aysal olacağını düşünmedik. Hakan'ı ilerde bir otomobile sabrederken gördük. Sıradan değildi aksine çok uysaldı. Vakanın ne olduğunu sabah haberlerde bildik" diye konuştu.

Hadiseyi ilk bilenlerden olan şahit Sait Ertürk, "Yoldan geçerken birinin el-kol işareti yaptığını görünce durduk. Kapıyı açtığımızda bize, 'Eşim düştü' dedi. Hemen vasıtadan inip aramaya başladık ama hiçbir şey göremedik. Biz alta indiğimizde Hakan yukarıyada kaldı. Jandarma gelene kadar orada kaldık. Hakan gayet yavaş ve uysaldı. Eşi düşmüş biri gibi değildi" ifadelerini kullandı.

TUTUKLULUK HALİ DEVAM EDECEK

Yolcu ailesinin avukatı, Hakan Aysal'ın tutukluluk halinin devamını isterken, Aysal'ın avukatı ise müvekkilinin Semra'yı ittiğine dair bir delil olmadığını öne sürerek beraatına arz etti. Konuşmaların ardından duruşma kurulu, Hakan Aysal'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek geçen celsede istenen raporların beklenmesine ve yeni şahitlerin dinlenmesine hükmederek mahkemeyi erteledi.

‘HAKA GÜVENİYORUZ’

Mahkemenin ardından şahitler Recep Şahin ile Sait Ertürk'ün yanı gizeme Semra Aysal'ın abiyi Naim Yolcu, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Aysal çiftinin son görenlerden olan ve mahkemede de şahit olarak ifade veren Recep Şahin, "Kişileri kazara görmüştük. Çok dik bir yamaç olduğu için alta inmeleri eksantrik gelmişti. Bayanın da ayağında terlik vardı. Kızım Zeynep onları kazara videoya sürüklemiş. Biz dolaştıktan sonra dönüş yolunca takımları gördük ve alta indik. Vaziyeti bildikten sonra gündüz gördüğümüz çift olabileceğini düşündük ancak zaman farkı olduğu için olasılık vermedik. Zira onları öğle gördük. Maznun oldukça serinkanlı ve uysaldı. Eşi ve çocuğunu kaybetmiş biri gibi değildi. Maznunu görmemize karşın yeniden emin olamadık ve ertesi gün gazetelerden bildik. Aralarında zahmetli bir gidişat görmedik" diye konuştu.

Tutuklu maznun Hakan Aysal'ın dayanak istemek için durdurduğu taşıtta bulunan Sait Ertürk ise, "Mahkemede tüm gördüklerimizi ve bildiklerimizi nesnel bir biçimde kavrattık. Vakada el kol hareketleri yapıyordu. Taşıtı durdurduğumuzda bize eşinin düştüğünü söyledi. Minik tefek çırpınışları vardı ama eşi düşen biri o biçimde çırpınamaz. O günden beri her yerde bunu dile getirdim. Bir şey olduğunu sezmiştim. Haberleri görünce aileyle bağlantıya geçerek davaya müdahil oldum. Bir ömür boyu usumda kalacağına gelip anlattım" dedi.

Semra Aysal'ın abiyi Naim Yolcu ise, "Maznunun tutukluluğu devam ediyor. Bizler sabır ve sükunetle hakın tecelli etmesini bekliyoruz. Hakın yerini bulacağına inanıyoruz" dedi.

 BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR