Eşine ve oğluna 10 ay hapis

Eşine ve oğluna 10 ay hapis

Merhum tiyatro eleştirmeni Üstün Akmen’in eşi Şaylan Akmen 72 ve üvey oğlu Aydan Asur Dağdeviren 48 hakkında ‘kaliteli hırsızlık’ ve ‘ev dokunulmazlığını ihlal’ kabahatlerinden 5’er sene 6’şar…

İstanbul Beyoğlu’nda aynı apartmanda yaşayan Mehmet Akbaşoğlu ile ablası Şaylan Akmen arasında meseleler yaşanıyor ve bu sebeple Mehmet Akbaşoğlu zaman zaman şehir dışındaki çocuklarının yanına gidiyordu. 22 Mayıs 2019 günü, Mehmet Akbaşoğlu’nun evindeki alarm sisteminden ihtar alan polisler konuta gidince karşılarında Şaylan Akmen’i buldu. Şaylan Akmen, polislere, dairenin kendisine ait olduğunu, dairenin kilidini değiştirdiklerini ve boş olduğunu söyledi. Polisin haber verdiği Mehmet Akbaşoğlu, Emniyet’e giderek, kız kardeşi Şaylan Akmen ile yeğeni Aydan Asur Dağdeviren’den davacı oldu. Akbaşoğlu şikâyetinde, “Konutta kalan eşyaların bir kısmını aldım. Geri kalanı ile saklı parçalamalı dolabın içindeki para ve bedelli ziynet eşyalarımın bulunduğu kasanın olmadığını fark ettim. Bu sebeple ablam ile yeğenimden şikâyetçiyim” dedi.

HIRSIZLIKTAN SALIVERİLME

İstanbul Asliye Ceza Duruşması’nde görülen davanın karar mahkemesinde duruşma, Şaylan Akmen ile oğlu Aydan Asur Dağdeviren’e hırsızlık kabahatinden salıverilme, ev dokunulmazlığını ihlalden ise 10’ar ay mapus cezası verdi. Duruşma, cezaları kararın açıklanmasının geri vazgeçilmesine çevirdi.