Eşini silahla başından vurmuştu! Kan donduran ayrıntılar ortaya çıktı

Eşini silahla başından vurmuştu! Kan donduran ayrıntılar ortaya çıktı

Ankara'nın Keçiören ilçesinde intihara kalkıştığını ileri sürdüğü eşi Sevginur Aktaş'ı 22 silah ile başından vurup ağır yaralayan polis memuru Müslüm Aktaş'ın 27, vakadan evvel eşine cinsel…

Keçiören ve Eğitim Araştırrma Sağlık Kurumunda anestezi teknikeri olan Sevginur ile polis eşi Müslüm Aktaş'ın evinde, geçen sene 13 Eylül'de silah sesi dinleyen komşuları, polise haber verdi. Takımlar, Sevginur Aktaş'ı silahla başından vurularak yaralanmış halde buldu. Ağır yaralı Sevginur Aktaş, Gülhane Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumuna kaldırıldı. Eşinin intihar ettiğini öne süren Müslüm Aktaş ise nezaretine alınıp, çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi. Sevginur Aktaş, yoğun bakımda takribî 2 ay süren hayat savaşını kazandı. Sevginur Aktaş, servise alındıktan sonra polise verdiği ilk ifadesinde intihar etmediğini, eşinin kendisini vurduğunu ileri sürdü. Beyninin zarar görmesi sebebiyle yürüyemeyen, görme meseleyi yaşayan Sevginur Aktaş, rehabilitasyonu bitirildikten sonra tekerlekli sandalye ile taburcu oldu.

İNTİHAR İDDİASI ASILLIKLA BAĞDAŞMIYOR

Tutuklu polis memuru Müslüm Aktaş hakkındaki soruşturma bitirildi. Cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanan iddia belgesi Ankara 35'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. iddia belgesinde, Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğünün raporuna yer verildi. İddia Belgesinde, Sevginur'un ifadesinin kriminal raporu ve doktor raporu ile geçimli olması karşısında kuşkulu Müslüm'ün eşinin kendisini silahla vurduğuna dair beyanının parasal asıllıkla bağdaşmadığı belirtildi.

CİNSEL HAMLEDE BULUNUP, ATEŞ ETMİŞ

İddia Belgesinde, "Hadise günü taraflar arasında devam eden münakaşa sonrasında kuşkulu Müslüm'ün Sevginur'u ikametten bölmesini güçle yasaklayarak yatak odasına götürdüğü ve burada rızası olmaksızın kaliteli cinsel atak eyleminde bulunduğu, bu vaziyet üzerine Sevginur'un ikametten tekerrür dağılmak istediği, yeniden Müslüm'ün güç kullanarak yatak odasına götürerek silah ile 'seni vururum, öldürürüm' biçiminde tehditte bulunmak suretiyle mağdur müşteki Sevginur'a ateş ederek hayati risk geçirecek biçimde öldürmeye girişim eyleminde bulunduğu tüm dosya kapsamından anlaşıldı" denildi. 

Eşini silahla başından vurmuştu Kan donduran ayrıntılar ortaya çıktı


İddia Belgesinde Müslüm Aktaş hakkında, 'eşe karşı öldürmeye girişim', 'birey hürriyetinden yoksun kılma', 'eşe karşı kaliteli cinsel atak', 'eşe karşı isteyerek yaralama' kabahatlerinden 75 seneye kadar mapus cezası arz edildi.

Eşini silahla başından vurmuştu Kan donduran ayrıntılar ortaya çıktı

'75 SENEYE KADAR CEZA İSTENİYOR'

Sevginur Aktaş'ın avukatı Arzu Gül, iddia ettikleri kabahatlerin tamamından dava açıldığını belirterek, "Müvekkilim can vermediği için 'adam öldürmeye girişim' kabahatinden açıldı ve vasati cezası 20 sene. Bu girişimden evvel cinsel istismarda bulunduğu için bundan dolayı da bir dava açıldı. Burada en alt hududu 12 yıldır, 30 seneye kadar yolu vardır. Hürriyeti tahdit kabahati var; savcılık makamı onu da kaliteli halinden açtı, cezası da vasati 21 sene. Eşe karşı kolay yaralama kabahati var, 4,5 sene de oradan toplamda 57,5 sene ortamında en az ölçüde bir ceza istemi var. Ama biz duruşmanın da ciddi bir ceza vereceğini düşünüyoruz. Savcılık tarafından hazırlanan iddia belgesine göre istenen ceza ölçüsüne bakıldığı zaman 57,5 seneyle 75 sene arasında ceza isteniyor. İlk etapta bu vakadan sonra müvekkilimin can vereceğini düşündüğü için maznun kesintisiz olarak intihar ziyneti vermeye çalıştı, ‘intihar’ dedi; ama biz intihar olmadığını kanıt etmeye çalıştık. Gelinen noktada intihar olmadığı düşünüldüğü için zati savcılık makamı tarafından bu kadar yüksek cezalarla dava açıldı" diye konuştu.