Eski milletvekili Ali Sezal, Kahramanmaraş'ta toprağa verildi

Eski milletvekili Ali Sezal, Kahramanmaraş'ta toprağa verildi

Kanser hastalığı sebebiyle yaşamını kaybeden daha önceki Kahramanmaraş milletvekili Ali Sezal 76, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop'un da katıldığı cenaze merasimiyle son yolculuğuna

Necip Fazıl Şehir Sağlık Kurumu morgundan alınan Ali Sezal'ın cenazesi, Abdülhamid Han Camii'ne getirildi. Burada tertip edilen merasime; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Ali Sezal'ın oğlu AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komiteyi Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Kahramanmaraş Megakent Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, daha önceki Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, daha önceki Başbakan Dayanakçısı Veysi Kaynak, daha önceki bakanlardan İsmet Yılmaz, politik parti aboneleri ve sivil toplum teşkilatı temsilcileri ile çok rakamda birey katıldı.

Eski milletvekili Ali Sezal, Kahramanmaraşta toprağa verildi

Cenaze namazının ardından Ali Sezal'ın Türk sancağına sarılı tabutu, bir vakit omuzlarda taşındıktan sonra cenaze vasıtasıyla Şeyh Adaletli Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi.

Kahramanmaraş'ın önde gelen politikacılarından 4 çocuk babası Ali Sezal, 1989 senesinde Refah Partisi'nden belediye başkanı seçilmişti. 2 yarıyıl başkanlık yaptıktan sonra Meclis'e giren Sezal, 21'inci ve 22'nci yarıyıl Kahramanmaraş milletvekili olarak çalışmıştı.

Eski milletvekili Ali Sezal, Kahramanmaraşta toprağa verildi