Eskişehirli çift, 9 gün arayla koronavirüsten öldü

Eskişehirli çift, 9 gün arayla koronavirüsten öldü

Eskişehir'de Elif 50 ve Bayram Kızılyar 52 çifti, 9 gün arayla rehabilitasyon gördükleri sağlık kurumunda koronavirüs sebebiyle yaşamını kaybetti.

Eskişehir’deki fabrikada emekçi olan Bayram Kızılyar’ın, geçen ay görülen bulgular üzerine gittiği Eskişehir Şehir Sağlık Kurumu’nde yapılan PCR testi pozitif çıktı. Kronik astım hastası olduğu bilinen Kızılyar, rehabilitasyona alındı. Eskişehir Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon takımlarınca yapılan tahlilin ardından eşi Elif, 12 yaşında oğulları ile temaslı olduğu tanımlanan yakınlarına da test yapıldı.

Test neticelerinde Elif Kızılyar’ın da koronavirüse tutulduğu tespit edildi. Elif Kızılyar da sağlık kurumunda rehabilitasyona alınırken, çift kısa müddet sonra vaziyetlerinin ağırlaşması üzerine yoğun bakım servisine sevk edildi. Çiftten Bayram Kızılyar, koronavirüs yoğun bakım servisinde hekimlerin tüm gayretine karşın 23 Nisan’da yaşamını kaybetti.

Dün de eşi Elif Kızılyar koronavirüse yenik düştü. Kızılyar çifti, Alpu ilçesine bağlı Ağaçhisar Semti’nde toprağa verildi.

Eskişehirli çift, 9 gün arayla <strong>koronavirüs</strong>ten öldü