Ethereum'la başladı! İşte dünyanın en genç kripto milyarderi Vitalik Buterin

Ethereum'la başladı! İşte dünyanın en genç kripto milyarderi Vitalik Buterin

Kripto para piyasalarında her geçen gün yeni milyarderler ortaya çıkarken Ethereum'un kurucusu olan Vitalik Buterin en genç kripto milyarderi unvanına sahip oldu. Buterin'in yalnızca elinde…

Ethereum’un 2015 senesinde piyasaya sürülmesini sağlayan Vitalik Buterin henüz 27 yaşındayken dünyanın en genç kripto milyarderi oldu. Ethereum haftanın ilk gününde 3000 doları aştı ve bu sene yüzde 325 oranında yükseliş kaydoldu.

2018 senesinde Ekim ayında cüzdanını ifşa eden Buterin’in 333 bin 410 adet Ethereum’unun bulunduğu ve bunun da bedelinin 1 milyar doları aştığı tanımlandı.

376 MİLYAR DOLARA ULAŞTI

Ethereum’un piyasa bedeli toplamda 376 milyar dolar seviyesinde. Bitcoin ise 1.08 trilyon dolar olarak liderliğini sürdürüyor. Ethereum, bankalar ve sigorta firmaları gibi ananesel finansal aracılarının yerini almayı kasteden merkezi olmayan finans DeFi uygulamalarının artan popülaritesi sebebiyle senenin başından bu yana yükseliş yaşadı.

<strong>Ethereum</strong>la başladı İşte dünyanın en genç kripto milyarderi <strong>Vitalik Buterin</strong>

KASABADA DOĞRU

Vitalik Buterin 1994 senesinde Moskova’nın hemen yanı başındaki Kolomna kasabasında dünyaya geldi. Ailesiyle beraber bir vakit sonra Kanada’ya göçen Buterin, Toronto’da yaşamını sürdürmeye başladı. 2012 senesinde 18 yaşındayken Ethereum’un kuruluşunda kendisine dayanakçı olan Mihai Alisie ile Bitcoin Magazine’i kurdu. Buterin bu mecmuada yazılar yazmaya başladı. 2014 senesinde Buterin, Thiel bursu aldı ve 100 bin dolar öneri edildi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara