'Etrafı açın' uyarısına sinirlendi, vakaya müdahale eden cankurtarana döner bıçağıyla saldırdı

'Etrafı açın' uyarısına sinirlendi, vakaya müdahale eden cankurtarana döner bıçağıyla saldırdı

İstanbul Küçükçekmece Menekşe Plajı’nda boğulmak üzere olan bir birey cankurtaranlar tarafından sahile çıkarıldı. Yurttaşa müdahale edildiği sırada olanı biteni izleyen bir birey, "Çevreyi açın" ihtarlarına

Hadise, dün saat 11.00 sıralarında Küçükçekmece’deki Menekşe Plajı’nda alana geldi. İddiaya göre plajda görev yapan cankurtaranlar, denizde boğulmak üzere olan bir şahsı sudan çıkararak sahile getirdi. İlk takviye müdahalesi yapıldığı sırada cankurtaranın çevresini meraklı yurttaşlar sardı.

Bir Araya Gelen yurttaşların ayrılması için görevliler ihtarda bulundu. Ancak dinleyen olmadı. Kalabalık içinde bulunan Yılmaz G., cankurtaranların ihtarlarına hiddetlenerek kavgaya girdi. Hararetlenen müzakere esnasında kuşkulu Yılmaz G., taşıta giderek döner bıçağı aldı ve cankurtaran görevlisinin koluna sapladı. Gelişen kavgada cankurtaran kolundan bıçakla yaralandı. O sırada kuşkulunun öteki dostları da kavgayı ayırmaya çalışan görevlilere saldırdı. Bunun üzerine vakayı gören polis ekipleri, havaya ateş ederek kavgayı ayırmaya çalıştı. Kuşkulu Yılmaz G. polis tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü. Yaralı ise sağlık kurumuna kaldırıldı. Kuşkulu ifadesi alındıktan sonra savcılık yönergesiyle özgür vazgeçildi.

Etrafı açın uyarısına sinirlendi, vakaya müdahale eden cankurtarana döner bıçağıyla saldırdı

Vakayı gören Oğulcan Durmuş, “Sabah saatlerinde burada boğulma hadisesi oldu. Cankurtaran dostlar da ilk takviye müdahalesi için koştu. Hadiseyi aldıktan sonra çevrede kalabalık oluştu. Cankurtaranlar, çevredekilere 'açılın da müdahale edelim' derken bir tane yurttaş güçlük çıkarttı. Daha sonra kavga oldu. Cankurtaranlardan bir tanesi zati döner bıçağıyla kolundan yaralandı. Gidip döner bıçağı alıp geldiler. Cankurtaranların yerine gelip saldırdılar. Yapan birey tutuldu. Emniyet güçleri zati destek sağladı” biçiminde konuştu.