Evcil hayvan otelinde Kurban Bayramı yoğunluğu

Evcil hayvan otelinde Kurban Bayramı yoğunluğu

Kurban Bayramı tatili için şehir dışına çıkan evcil hayvan sahipleri, kedi ve köpeklerini emanet ettiği evcil hayvan kuruluşunda yoğunluk oluştu. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının…

O evcil hayvan kuruluşlardan biri de Sarıyer Zekeriyaköy'de bulunuyor.  Zekeriyaköy'deki 200 hayvan kapasiteli kuruluşta doluluk oranı yüzde 95'lere erişti.  175 evcil hayvanın konakladığı otelde havuz, baytar hizmeti gibi hizmetler sunulurken, hayvanlar için reyin saati ve muhtelif aktifliklerde tertip ediliyor. Sahipleri tarafından otele vazgeçilen kedi ve köpeklere kumpaslı olarak sağlık hakimiyetleri yapılıyor. Neredeyse her cins hayvana bakılabilen kuruluşta gecelik konaklama fiyatı alınan hizmete göre 100 ile 200 lira arasında değişiyor.

"TAKRİBÎ YÜZDE 95 ORANINDA DOLUYUZ" 

Şirket sahibi Ayşegül Üner "Tarım Bakanlığı'nın standartlarına göre 400 kapasitemiz var, ama biz bunu 200 ile sınırlıyoruz. Şu anda da takribî yüzde 95 doluluk oranındayız, yoğunluk çok fazla. Sıradan günlerde 50-60 köpek oluyor. Kediler de 10-15 etrafında. Kışın bu sayı daha da düşüyor. Köpek ağırlıklı çalışıyoruz ama usunuza gelecek her hayvana bakma iznimiz var. Sabahları, tuvalet lüzumu için dışarıya çıkartıyoruz. Farklı saatlerde de reyin için çıkartıyoruz. Neşeli zaman geçirmelerini istiyoruz. Fiyatlandırma gecelik 150 TL minik hayvanlarda değişiyor" dedi. 

Evcil hayvan otelinde Kurban Bayramı yoğunluğu

"PANDEMİDE ÇOK SAYIDA KÖPEK SAHİPLENİLDİ" 

Köpek eğitmeni İrşat Üner "Buradaki 11 hizmetten biri köpek eğitimidir. Tatil yarıyılında çok büyük çoğalış olur. Genelde insanlar gittikleri yerlere köpeklerini veya kedilerini götüremezler. Resmi ve dini tatillerde bir çoğalış olur. Şu anda çok ciddi bir yoğunluk var. Pandemiden sonraki ilk tatil bu ve insanlar bu yarıyılda çok fazla köpek sahiplendiler. Bundan dolayı mucizevi bir yoğunluk var şu anda. Köpekler konuta döndüklerinde bitkin bir halde dönüyorlar. Burada sabahtan akşama kadar reyin oynayarak enerjilerini atıyorlar" diye konuştu. 

Evcil hayvan otelinde Kurban Bayramı yoğunluğu