Evde ilk gün... 'Parmak çok iyi, psikolojim kötü'

Evde ilk gün... 'Parmak çok iyi, psikolojim kötü'

Ankara Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’nin antresinde 27 Mayıs’ta daha evvel rehabilitasyon ettiği hastası Bayram Nargüler tarafından bıçaklı hamleye uğrayan Dr. Ertan İskender, geçirdiği…

Takribî bir hafta süren rehabilitasyonunun ardından konuttaki ilk gününü Hürriyet’le paylaşan Dr. Ertan İskender sağlık gidişatını ve yaşadıklarını anlattı:

DAL DEĞİŞTİRECEKTİM

“Eşim bu yaşadıklarımdan sonra çok korktu. Tehlike almamamı istiyor. Babam ise uzmanlığımı kesinlikle bitirmem gerektiğini söylüyor. Ne yapacağımıza ailece bir karar veremedik. Bu kadar eğitim gördükten sonra vazgeçip gitmek güç bir şey. 11 seneden bahsediyoruz. Dal farklılığıyla alakalı bir müracaatım oldu ama legal bir tabanı olmadığı mazeretiyle yalanlandı.

VAZGEÇMEK İSTEMİYORUM

Pratisyenliğe, masa başına dönebilirim ama mutlu olamam diye düşünüyorum. Bu yola çıkarken cerrah olacağız diye çıktık. İşimi vazgeçmek istemiyorum. Ortopedi camiasından öğretmenlerim, meslektaşlarım da ‘kal’ diyorlar. Başka bir sağlık kurumunda devam edebilirim belki. Zira sağlık kurumundan çıkarken vakanın alana geldiği antreden geçtim. Kendimi çok makûs hissettim. O travmayı yine yaşadım. ‘Bir an evvel buradan geçip gideyim’ dedim.

ARTIK YÜRÜYEBİLİYORUM

Belimdeki yaram iyi. Artık yürüyebiliyorum. Bacağımda bir anlaşma ve ağrı var yalnızca. Elimin gidişatı ise iyiye gidiyor. Kopan parmağımı çok zaferli bir biçimde dikti meslektaşlarım. Parmağımı alt sarkıtınca ağrı oluyor ve kanıyor. Dikilen bölgede damarlanma henüz bitirilmediği için oluyor bu. Ancak geçeceğini umuyorum. Başka Bir Deyişle parmak iyi ama psikolojim makûs.”

OĞLUMUZ ÇOK MUTLU

Ayağında miskinlik ve merdiven çıkarken dizinde boşluk sezdiğini belirten Dr. Ertan İskender, oğlu Mert ile beraber poz verdi şunları söyledi: “Ben raporlu olduğum için konuttayım, eşim ve annem de konutta. Bu gidişatta en mutlu olan oğlumuz Mert. Hepimiz konutta olduğumuz için anaokuluna da gitmiyor. Oğlumla uzun yürüyüşler yapacağım zamanı bekliyorum.”

BAKAN ZİYARET ETMİŞTİ

Evde ilk gün... Parmak çok iyi, psikolojim kötü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da hastasının bıçaklı hücumuna uğrayan hekim Ertan İskender’i sağlık kurumunda ziyaret etmişti. Twitter’dan yaptığı paylaşımda İskender’in gidişatının iyiye gittiğini belirten Koca “Atakların son bulması için takibimiz netice alana kadar devam edecek. Sağlık çalışanlarını gözetmek hepimizin mesullüğü” demişti.