Evden banka kartı çalıp alışveriş yaptılar

Evden banka kartı çalıp alışveriş yaptılar

İstanbul Şişli’de hırsızlık yaptıkları konuttan çaldıkları banka kartıyla alışveriş yapan kuşkulular, polis takımlarınce yakalandı.

İstanbul Şişli’ye bağlı Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak’ta geçen çarşamba günü 09.00 sıralarında, M.N. evinde uyuduğu sırada evine 3 hırsız girdi. Hırsızlar, M.N.’ye ait bilgisayar, içinde banka kartı olan cüzdan, 600 lira, 300 dolar ve kıymeti 4 bin lira olan 2 kol saatini alarak kaçtı. M.N., uyanınca evine hırsız girdiğini anlayarak polise başvurdu.

KAMERADAN TESPİT ETTİLER

Kuştepe Polis Merkezi Amirliği takımları, harekete geçerek, M.N.’nin banka kartı hareketlerini inceledi. Çalınan kartla İnönü Caddesi ve Yeniyol Caddesi’ndeki marketlerde alışveriş yapıldığı belirlendi. Marketlerin güvenlik kameralarını inceleyen polis 3 şüphelinin eşkalini tespit etti. Takımlar, A.Y., A.D.S. ve F.B.’yi evlerinde gözaltına aldı. Kuşkuluların çaldıkları banka kartı ile hırsızlıktan hemen sonra marketten yiyecek alışverişi yaptığı belirlendi. A.Y., A.D.S. ve F.B., Emniyet’teki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.