Eymen bebeğin davasında gerekçeli karar açıklandı... Dikkat çeken ifade: 'Gülen gözleri asla unutulmayacak'

Eymen bebeğin davasında gerekçeli karar açıklandı... Dikkat çeken ifade: 'Gülen gözleri asla unutulmayacak'

Türkiye'yi yasa boğan Eymen bebeğin öldürülmesine ait davada bahaneli karar açıklandı. Karada yer alan ifadeler herkesi duygulandırdı. Bahaneli kararda "Eymen bebeğin gülen gözleri asla unutulmayacaktır.…

İzmir'in Bornova ilçesinde, 5 yaşındaki Eymen Sadık Durak'ın ormanlık arazideki metruk bir yapıya ait tandır çukurunda ölü bulunmasıyla alakalı anne Mine Durak 26 ile erkek dostu Serkan Elçetin'e 38 verilen ağırlaştırılmış müebbet mapus cezasının bahaneli kararı açıklandı. Duygulandıran ifadelerin yer aldığı kararda, "Dileğimiz Eymen bebeğin bu dünyaya sığan kısacık ve acılarla dolu ömrünün öteki dünyada mükâfatlandırılması ve hak ettiği mutluluğu öteki dünyada yaşaması olacaktır" denildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü takımları, eşi can veren Mine Durak'ın oğlu Eymen Sadık Durak'a iyi bakmadığı ve şiddet uyguladığı ihbarı üzerine 2019 seneyi eylül ayında tahlil başlattı. Polis, uzun vakit konuta gelmeyen Mine Durak'ı yakınlarının yanında buldu, minik Eymen'e ise erişemedi.

Polise paradokslu ifade veren Mine Durak, oğlunun erkek dostu tarafından vurularak öldürüldüğünü öne sürdü. Durak'ın gösterdiği yerde arama yapan polis, ağzı tuğlayla kapatılmış tandır çukurundaki poşette, Eymen'in elleri ve ayakları bağlı cansız vücudunu buldu.

Eymen'in cesedi, otopsi ve Deoksirübo Nükleik Asit testi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Polis ekipleri, Mine Durak ile sevgilisi Serkan Elçetin ve onun erkek kardeşi E.E.'yi gözaltına aldı. Emniyetteki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edilen Durak ve Elçetin 'canavarca hisle öldürme' suçuna hapsedildi, E.E. ise adli hakimiyet koşuluyla özgür bırakıldı.

Eymen bebeğin davasında gerekçeli karar açıklandı... Dikkat çeken ifade: Gülen gözleri asla unutulmayacak

İzmir’de 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde suçlanan maznunlar, dün karar mahkemesine çıktı. Maznunlardan Mine Durak, 'kaliteli isteyerek öldürme' ve 'işkence' kabahatlerinden ağırlaştırılmış müebbet ve 7 sene mapus, Serkan Elçetin de yeniden aynı kabahatlerden ağırlaştırılmış müebbet ve 6 sene mapus cezasına çarptırdı.

'EYMEN BEBEĞİN GÜLEN GÖZLERİ ASLA UNUTULMAYACAKTIR'

Dünkü mahkemenin ardından, davanın 34 sayfalık bahaneli kararı da açıklandı. Kararda, Eymen bebeğin bisiklet üzerinde çekilmiş resmin de yer aldığı kısımda kullanılan ifadeler dikkat çekti. Kararda şu ifadelere yer verildi:

"Eymen bebeğin gülerken çekilmiş tek resmini de yeis içerisinde kararımızda paylaşıyoruz. Maktül Eymen Sadık Durak, 17 Ekim 2014 doğumlu olup 30 Ağustos 2019'da ne yazık ki her iki maznun tarafından canice öldürülmüştür. Eymen bebeğin minicik vücudu, bir minik bavula sığsın görüşüyle elleri ve ayakları kutu bandı ile sarılıp embriyo pozisyonunda bavula sıkıştırılmış, bu dünyada hak ettiği mutluluğu alamayan Eymen bebeğin vücudunun 2 gün süresince servis vasıtasının artta taşınması sebebiyle toprağa kavuşması bile geciktirilmiştir. 2 günün sonunda ormanlık alanda bir su kuyusuna atılarak üzerine konulan taş ve tuğlalar ile Eymen bebeğin bu dünyadaki izleri yok edilmeye çalışılmıştır. Eymen bebeğin gülen gözleri asla unutulmayacaktır. Ruhun şad olsun Eymen bebek."

: İlginize Sürükleyebilir WhatsApp'ın kararı münakaşa yaratmıştı! Flaş gelişmeÇığlıklara kimse aldırmadı: Boynuna ip bağlayıp linç ettiler Dikenleri zehirli, eti zehirsiz... Lokanta mönüsünün aslanı!