Eyüpspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez: 'Kocaeli çocuğuyum ama Kocaeli’de değer görmedim'

Eyüpspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez: 'Kocaeli çocuğuyum ama Kocaeli’de değer görmedim'

Kocaelispor karşısında 2-1 kazanan Eyüpspor’da Teknik Direktör İbrahim Üzülmez maçın ardından konuştu. Play-Off için kendilerini daha da geliştirmeleri gerektiğini söyleyen Üzülmez, küme düşen Kocaelispor

Kocaelispor’u sahasında 2-1 mağlup ederek 1. Lig’i Play-Off hattında tamamlamayı sağlama bağlayan Eyüpspor’da Teknik Direktör İbrahim Üzülmez, karşılaşmanın ardından tertip edilen basın buluşmasında açıklamalarda bulundu. İki ekip için de ehemmiyetli bir maç olduğunu söyleyen Üzülmez, "3 günlük vakit içinde Kocaelispor’u tahlil etmeye çalıştık. Bizim için de ehemmiyetli bir maçtı. Süratli hamlede lehimize pozisyonlar olacağını düşünmüştük. Oğulcan’la, Cenk Ahmet’le ilk kısımda tuttuğumuz pozisyonlar yakaladık ve 2 gol bulduk. İkinci yarıda tehlikeleri göze alan bir rakip vardı. Bizde de fiziksel anlamda problemler oldu ve rakibe pozisyonlar verdik. Nitelikli oyuncularımız var. Hamlede ehemmiyetli oyunculara sahibiz. Ama ikinci yarıdaki düşüşü de irdelememiz gerekiyor. Buradaki tempoyu ve pas trafiğini çoğaldırmamız gerekiyor. Kocaelispor can havliyle oynadı. Onlar için de külfetli bir vaziyet ve bu haftalar külfetli haftalar. Ben de Play-Off’a kaldığımı için mutluyum. Beceriksizlerimizi bitirip, Play-Off ‘a hazırlanacağız. Azıcık daha kendimizi iyileştirmemiz gerekiyor. Bugün ehemmiyetli bir başarıydı ve bu düşünceyle ilerlememiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

“Kocaeli çocuğuyum ama Kocaeli’de değer görmedim”

Küme düşen Kocaelispor’un gidişatına çok üzüldüğünü de laflarına ilave eden İbrahim Üzülmez, "Benim yeğenlerim var, yeğenlerimin de Kocaeli’de üzüntülerini öğreniyorum. Ben İzmit çocuğuyum, İstanbul’da kazandıklarımızı Kocaeli’de yatırım olarak kullandık ama orada değer görmedik. Kocaeli’de 4 defa öğretmen değişti, bir defa dahi suratımıza bakmadılar. Telefon da bekledik. Büyükler nasıl düşünce içiniydi öğrenmiyorum. Sakaryaspor’da ve başka ekiplerde herkes kendi çocuğuna sahip çıkar ama Kocaeli’de bu olmadı. Ben iyi bir Kocaeliliyim. Bu devam ettikçe biz de duygusallaşacağız. En azından bir telefon açıp da bizim de görüşlerimizi alabilirlerdi. Ama onlar daha iyi öğreniyorlardır. Futbolculuk yarıyılında da hiç değer görmedik. Aynı düşünceler içinde şu anda da görmedik. Benim dayanakçım da Kocaelili. Yaptıkları yanlışları da dile getirmeye çalıştık ama bilmiyorum, belki onlar daha deneyimlidir, daha iyi öğreniyordur" diyerek laflarını bitirdi.