Eyüpspor’da başkan yeniden Murat Özkaya

Eyüpspor’da başkan yeniden Murat Özkaya

Eyüpspor’da Murat Özkaya, tek aday olarak girdiği Normal Tercih Genel Heyeti’nda yine başkan seçildi.

Eyüpspor Normal Tercih Genel Heyeti, Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde hakikatleşti. Saat 18.00’de başlayan rey verme operasyonu, 20.00’de sona erdi ve rey sayımına geçildi. Tek aday olarak tercihe giren Murat Özkaya yine başkan seçildi.

Anonim firma statüsüne geçeceğiz

Genel Heyet sonrası konuşma hakikatleştiren başkan Özkaya, “Eyüpspor olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmaya devam etmeliyiz. Taraftarlarımızdan da isteğimiz bizlere inanmaları ve bu etrafın bozulmasına izin vermemeleridir. Bu beraberliği gözetmek, kararı ve galibiyeti sürdürmek için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki sezonda da gayemiz Süper Lig gayreti vermektir. Kulübümüzün de parasal olarak mali seviyesini yükseltmek, yatırımların çoğalması ismine dernek statüsünden anonim firma statüsüne geçeceğiz. Alacağımız kararın parasal anlamda kulübümüze katkı sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Stadyum için izin verilmesini istiyoruz

Mevzusuna da değinen Murat Özkaya, “Bu mevzuda devletimizden parasal anlamda hiçbir şey arz etmemekteyiz. Bizim tek isteğimiz, mevcut stadyumumuzun bulunduğu bölgede yeni bir stadyumun inşa edilmesine izin verilmesi ya da bizlere gösterilecek uygun bir lokasyonda yeni bir stadyumun inşası için izin verilmesidir. Stadyumun imalinde zorunlu parasal yatırımı ben hakikatleştireceğim. Tek isteğim bize izin verilmesidir” dedi.

Adana Demirspor’dan Eyüpspor’a 5 transfer Murat Sancak: İsimleri veremem, taraftar topa tutabilir


Adana Demirspor’dan Eyüpspor’a 5 transfer

Eyüpspor Normal Tercih Genel Heyeti’nda Adana Demirspor başkanı Murat Sancak ise davetli olarak katılım sağladı. Sancak yaptığı konuşmasında anonim firma olmanın yararlarından bahsederken mavi-lacivertlilerin de mevcut vaziyeti hakkında bilgi verdi. Başkan Sancak ayrıca Adana Demirspor’dan Eyüpspor’a 5 oyuncunun transfer olacağını ancak adları şu an veremeyeceğini, taraftarın kendisini topa yakalayabileceğini ifade etti.