Eyüpspor'dan bir transfer daha! Göztepe'den Berkan Emir...

Eyüpspor'dan bir transfer daha! Göztepe'den Berkan Emir...

Süper Lig'de geçirdiği 5 sezonun ardından 1. Lig'e düşen Göztepe'de kadro bölmeye devam ediyor. İngiltere merkezli Sports Republic işletmesine devir harekâtları devam eden ekipte 1 sene daha kontratı

Spor Toto 1’inci Lig’e 5 sene sonra düşen, İngiltere kuruluşlu Sports Republic’e futbol şubesinin devir süreci henüz resmi olarak bitirilmeyip kadrosu büyük miktarda parçalayan Göztepe, yeni sezon evveli yarın bir araya gelecek. Tümörle Adnan Süvari Kuruluşları’nde bir araya gelecek sarı-kırmızılılar, 2 günlük sağlık hakimiyetlerinin ardından 29 Haziran Çarşamba günü idmanlara başlayacak. Tümörle’daki çalışmalanrını 8 Temmuz’da bitirecek Göz-Göz, 11-24 Temmuz tarihleri arasında Afyon’da kamp yapacak.

Geçen sezon Süper Lig’deki kadrosundan Ndiaye, Obinna, Tannane, Di Santo, Piric, Soner, Murat Paluli, Kahraman, Burekovic, Moubandje, Wilker ve Jahovic ile yollarını ayıran, Halil ve kadro dışı olan İrfan Can’ın satılmayı beklediği Göztepe, altyapı destekli ekiple sahaya inecek. Kontratı süren yabancılar Mihojevic, Arslanagic, Lourency, Baku ve Tijanic’le de yollarını ayırması beklenen Göztepe’de Lourency ilk etap çalışmalarına çağrılmadı. Baku, Tümörle’daki idmanlara davet edilirken, Arslanagic kulüp arıyor. Teknik direktörlük vazifeyi için Turgay Altay ile yarın uyuşması öngörülen Göztepe’nin en az 13-14 transfer yapması bekleniyor.

BERKAN EMİR, EYÜPSPOR YOLCUSU

Göztepe’de geçen sezon taraftarın en çok tepki gösterdiği adlardan olan Berkan Emir, kontratı 1 sene daha devam etmesine karşın kesin olarak ekipten dağılıyor. Sarı-kırmızılılarda 4 sezondur forma giyen 34 yaşındaki sol bek, Göztepe’nin 1’inci Lig’deki rakiplerinden Eyüpspor’la uyuştu. Göztepe’de hafta içinde kontratını fesheden stoper Kahraman Demirtaş da Süper Lig takımlarından Konyaspor’a imzalaydı. Adları Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Başakşehir ve Adana Demirspor’la anılan kaleci İrfan Can Eğribayat ve kanat oyuncusu Halil Akbunar’ın önümüzdeki günlerde satılması bekleniyor. İkilinin aynı ekibe gitme olasılıkları olduğu bilindi.