Eyüpsultan'da su taşıyan kamyonet gecekondunun üzerine uçtu: İki kişi yaralı

Eyüpsultan'da su taşıyan kamyonet gecekondunun üzerine uçtu: İki kişi yaralı

İstanbul Eyüpsultan'da su taşıyan kamyonet gecekondunun üzerine yıkıldı. Kamyonet sürücüsü ile konutta bulunan bir birey, çatının çökmesiyle hafif biçimde yaralandı.

Kaza, saat 09.45 sıralarında alana geldi. Yaşar Kurt yönetindeki 06 BDL 216 plakalı su yüklü kamyonet, sürücüsünün direksiyon kontrolünü kaybetmesi neticeyi yolun altındaki ambar olarak kullanılan gecekondunun üzerine uçtu. Kazada kamyonetteki Hamza Koç ile evinden odun almak için ambara giren Doğan Melekoğlu hafif biçimde yaralandı.

Kazayı dinleyen etraftakiler desteğe koştu. İhbar üzerine hadise yerine itfaiye, polis ve sağlık takımları geldi. Sağlık takımları, kazada yaralanan Hamza Koç'u ambulansla hastaneye kaldırdı. Kaza neticesinde, üzerine kamyonetin yıkıldığı gecekondu yapı, tamamen devrildi. Kamyonetin vinç desteğiyle kaldırılması için çalışma başlatıldı.

Eyüpsultanda su taşıyan kamyonet gecekondunun üzerine uçtu: İki kişi yaralı

"BİR HENGAME DUYDUM, ÇATI ÜZERİME DÜŞTÜ"

Kazanın yaşandığı sırada evinden odun almak için çıkan Doğan Melekoğlu, "Sabah odun almak için ambara gitmiştim. Bir hengame duydum. Çatı üzerime düştü. Kafamdan yaralandım. Çatıyı kaldırdıktan sonra kamyonetin yıkıldığını gördüm. Konutta yalnızdım, tek başıma yaşıyorum. Kendi ihtimallerimle çıktım. Dostlar da müdahale etti. Kamyonetteki de yaralanmıştı. Ambulans geldi. Hastaneye kaldırdılar. Orası kömürlüktü, tamamen devrildi. Allah'tan içeride kimse yoktu. Verilmiş sadakamız varmış. Cana geleceğine mülke gelsin" dedi.

Eyüpsultanda su taşıyan kamyonet gecekondunun üzerine uçtu: İki kişi yaralı