Facebook'tan yeni adım: Trump röportajı engellendi

Facebook'tan yeni adım: Trump röportajı engellendi

Daha Önceki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın, gelini Lara Trump tarafından yapılan görüşmesinin videosu, Facebook tarafından yasaklanarak kaldırıldı.

Fox News'un haberine göre, paylaşımı yapan Lara Trump'a sevk edilen e-postada, "Donald Trump'ın sesinin yer aldığı rastgele bir içeriğin" firma kararı gereği silineceği bildirildi.

Haberde, Facebook tarafından Trump'ın takımına sevk edilen e-postalarda, "Facebook ve Instagram platformlarımızda Trump'ın yeni veya daha önceki ses kayıtlarının yer aldığı içeriklere izin verilmeyecektir. Mevzubahisi içerikler yayınlanmaları halinde kaldırılacak ve paylaşımı yapan hesaplarda ek sınırlamalara neden olacaktır." ifadesi yer aldı.

Amerika Birleşik Devletlerinde 6 Ocak'ta hakikatleşen Kurultay Binası baskını sonrasında Facebook ve Instagram, Trump'ın hesaplarını "zamansız olarak" yasaklamış, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, "Başkan'ın bu yarıyılda hizmetimizi kullanmaya devam etmesine izin vermenin tehlikelerinin çok büyük olduğuna inanıyoruz." ifadesini kullanmıştı.

Daha sonra, Twitter, Snapchat ve Youtube da kalıcı olarak Trump'ın hesaplarını kapatmıştı.