Fadime Arslan kimdir, nasıl öldü? Gelini tarafından şiddet gördüğü ortaya çıkmıştı

Fadime Arslan kimdir, nasıl öldü? Gelini tarafından şiddet gördüğü ortaya çıkmıştı

9 çocuk 25 torun sahibi olan Fadime Arslan'ın kuşkulu vefatı Müge Anlı programına mevzu oldu. Ölümünden birkaç hafta sonra çıkan görüntülerde Fadime Arslan'ın kendisiyle aynı ismi taşıyan gelini…

Selendi ilçesi merkezine 25 km mesafedeki kırsal Rahmanlar Mahallesi'nde, oğlu İdris Arslan ve ailesiyle yaşayan 9 çocuk, 25 torun sahibi Fadime Arslan, 11 Mart'ta hayatını yitirdi. Son 6 aydır yaşlılığa bağlı sıhhat meseleleri olduğu, yürüme ve görme eforluğu gibi meseleleri bulunduğu bilinen Arslan, Rahmanlar Mahalle kabirliğinde toprağa verildi. Arslan'ın vefatının ardından torunun eşi tarafından muhtelif tarihlerde çekildiği tanımlanan görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde yaşlı kadının, gelini tarafından kezlerce vurulduğu görülüyor. Fadime Arslan'ı yıkayan kadının kısmetsiz kadının bedeninde morluklardan şüphelendiği de dile getirildi.

Vakaya tanık olan Fadime Arslan'ın gelini Fidan da kendisinin de şiddet gördüğünü söyledi. 2 yıldır konutun gelini olduğunu söyleyen Fidan Arslan, çocuğuyla tehdit edildiğini,  kendisini delil etmek için görüntülerini sürüklediğini belirtti. 

'KENDİMİ YAKALAYAMAYIP, MAKÛS MUAMELEDE BULUNDUĞUM OLDU'

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından jandarma Fadime Arslan'ıı nezaretine aldı. F.A., ifadesinde, 40 yıldır kaynanasına kendisinin baktığını belirtip, "Altına kaçırıyor. Bana hakaretler ediyordu. Asap hastasıyım. Kendimi yakalayamayıp, makûs muamelede bulunduğum oldu. Gelinim kumpas kurup, bu görüntüleri sürüklemiş" dedi.

F.A., ifadesinin ardından savcılığın yönergesiyle özgür vazgeçildi. Mevzuyla alakalı Selendi Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, 3 Nisan'da saat 08.00 sıralarında kabri açılan Arslan'ın cesedi, araştırılmak üzere İzmir Adli Tıp Müesseseyi morguna sevk edildi.