'Falaka' davasında ilk duruşma, sanık gelmeyince ertelendi

'Falaka' davasında ilk duruşma, sanık gelmeyince ertelendi

KAYSERİ'nin Melikgazi ilçesinde, para karşılığı anlaştığı iddia edilen kadınları falakaya yatırdığı görüntüleri ortaya çıkan kargocu Erkan T.'nin, 2 ayrı kabahatten toplam 9 seneye kadar mapus cezası

Vaka, Melikgazi'ye bağlı Mimsin Şirintepe Mahallesi'nde meydana geldi. Kargo şirketinde çalışan, konutlu ve 2 çocuk babası Erkan T., parasal vaziyeti iyi olmayan kadınları evine çağırarak, gözlerini uyku bandı, ayaklarını kelepçe ve eşarp ile bağlayıp falakaya yatırdı. Erkan T., falakaya yatırdığı kadınlardan 'hoş' dediklerine 500 TL, 'çirkin' dediklerine ise 250 TL ödeme yaptı. Erkan T., falaka görüntülerini de kayıt altına aldı. Erkan T., başka kadınlara da çektiği videoları gönderdi. Benzer teklifte bulunduğu N.K. adlı kadının savcılığa kabahat duyurusunda bulunması üzerine Erkan T., gözaltına alındı.

'GÖRÜNTÜLER RIZA İLE ÇEKİLDİ'

Erkan T., emniyetteki ifadesinde, "10 yıldır konutluyum. Cep telefonu ile kayıt altına alınan görüntüler kadınların rızası ile çekildi. Kadınların isimlerini anımsamıyorum. Kadınlarla sosyal medya üzerinden tanışmıştım. Bu görüntüler çekildiğinde konutta kimse yoktu. Hiç kimseye güçle bir şey yapmadım. Görüntülerdeki kadınlara para verdim. Bu videoları çekerek, internet fenomeni ve para kazanmak istiyordum. Ancak çektiğim görüntüler sosyal medyada uygunsuz görüldüğü için yüklenmedi sonrasında videolar telefonumda duruyordu. Bu hadisede kadınların rızası olduğu için kabahat olabileceğini düşünmedim" dedi.

EŞİ ŞİKAYETÇİ OLMADI

Soruşturma kapsamında Erkan T.'nin eşi H.T.'nin de ifadesine müracaat etildi. H.T. ise ifadesinde, "Erkan T. ile 10 senelik konutluyuz, 2 çocuğumuz var. Görüntülerde ayağı eşarpla bağlanarak, falakaya yatırılan kişilerden birisi benim. Eşim, zaman zaman beni falakaya yatırdı. Ben de konut huzurumun bozulmaması için Erkan'ın, bu isteğini kabul etmek zorunda kaldım. Görüntülerin ortaya çıkmasıyla değişik kadınları gördüm. Değişik kadınlardan hiç haberim yoktu. Görüntülerdeki kadınların kim olduğunu öğrenmiyorum. O kadınlardan ve falakanın konutumda yapıldığından haberim yok. Eşim Erkan T.'den şikayetçi değilim" diye konuştu.

Değişik kadınlar ise şikayet için müracaatta bulunmadı.

Adliyeye beğenk edilen Erkan T., çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol temkiniyle özgür bırakıldı.

KAMU DAVASI AÇILDI

Soruşturma kapmasında Erkan T. hakkında, eşi H.T.'ye eylemleri nedeniyle 'eşe karşı işkence çektirme' suçundan 2 seneden 5 seneye kadar, 'müstehcenlik' suçundan da 1 seneden 4 seneye kadar mapus cezası istemiyle Kayseri 15'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Kayseri 15'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sanık Erkan T.'nin yargılanmasına başlandı. Davanın şehirk duruşmasına sanık Erkan T. ile müşteki eşi katılmadı. Mahkeme hakimi, verdiği ara karar ile eksiklerin de giderilmesi için mahkemeyi erteledi.