Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel: "Oyun olarak zengin bir maçtı"

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel: "Oyun olarak zengin bir maçtı"

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel, 1-0 kaybettikleri Alanyaspor maçıyla alakalı, "Reyin olarak zengin bir maçtı. Sezonu bu biçimde tamamlamak istemezdik" dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 38. haftasında Fatih Karagümrük, Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda karşılaştığı Alanyaspor’a 1-0 mağlup oldu.

Karşılaşmanın ardından basın buluşmasında değerlendirmelerde bulunan Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel, "Reelinde reyin organizasyonu olarak ve değişik formasyonlara geçtiği iki ekibin çabası oldu. İlk yarıda 2-3 tane net pozisyonlarımız var. Onları atabilsek skor değişik olabilirdi. Kırılma anlarımız vardı. 25 ve 30. dakikalar arası Alanyaspor oyuna hükmetti. Sonra golü yedik. 2. yarıya iyi başladık. Yeniden tuttuğumuz pozisyonlar vardı” biçiminde konuştu.

"Gayemiz 6. tamamlamaktı ama olmadı"

Sezonun son maçında kazanmak istediklerini ancak olmadığını ifade eden genç teknik adam, "Sezonun en net gol pozisyonlarına girdiğimiz maç oldu. Alanyaspor ismine hoş maç, bizim ismimize üzücü maç oldu. Hoş sonlandıramadık, reyin olarak zengin bir maçtı. Sezonu bu biçimde tamamlamak istemezdik. Gayemiz 6. tamamlamaktı ama olmadı" ifadelerini kullandı.

Maçın ardından basın buluşmasında değerlendirmelerde bulunan Alanyaspor Teknik Mesulü Felipe Sanchez Mateos, "Güç maç olacağı ortadaydı. Maçtan evvel başka bir senaryo vardı. İki ekip de birbirini tanıyordu. Gerek burada çalışmış olmamız, gerek oyuncuların bizi öğreniyor olması sahada işimizi güçleştirdi. Maçın ilk yarısında pozisyonlar yakaladık, sonrasında golü attık” biçiminde konuştu.

Mateos'tan teşekkür

Felipe Sanchez Mateos, sezonu 64 puanla 5. sırada tamamlayan Alanyaspor’un kulüp rekoru kırdığını da andırdırarak, “Avrupa’da yer almak istiyorduk olmadı. Aynı zamanda kulüp rekoru da kırdık. Alanyaspor idaresinin bizlere vermiş olduğu fırsattan dolayı teşekkür ediyorum. Bu sezon çalışmış olan öteki teknik adamlara da toplamış oldukları puanlar için teşekkürler” ifadelerini kullandı.