Fatma Mavi'yi boğarak öldürmüştü... Cinayetin sebebi 5 bin liraymış

Fatma Mavi'yi boğarak öldürmüştü... Cinayetin sebebi 5 bin liraymış

Fatma Mavi’yi boğarak öldürdükten sonra evini benzinle ateşe veren Ergin Aktürk ve Ali İlkay Sarı’nın ağırlaştırılmış müebbet mapusları istendi. Mavi’nin, Aktürk’e borç verdiği 5 bin lirasını…

İstanbul Bahçelievler’deki bir konutta 31 Ekim 2020 sabahı yangın çıktı. İtfaiye takımları konuta girdiklerinde, salonun bütün ortasında bir bayan cesedi vardı. Polis kadının odadaki yatış pozisyonundan ve konuttaki benzin kokusundan şüphelendi. İtfaiye takımları da yangının baltalama olduğunu belirtti. Güvenlik kameraları ve kadının cep telefonu kayıtları araştırıldığında, salonda cansız vücudu bulunan Fatma Mavi’nin 31 bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Evin ateşe verildiği benzinin taşındığı boş pet şişe de yakınlarda bulundu. Ertesi gün korsan taksici Ergin Aktürk 28 ve dostu Ali İlkay Sarı 19 nezaretine alındı. Ergin Aktürk Fatma Mavi ile son konuşan şahıs, Ali İlkay Sarı da o gün Ergin Aktürk’le beraber benzin satın alan bireydi. Ancak ifadelerinde cinayeti kabul etmediler. Ergin Aktürk elindeki yanıklar için, “Çay döküldüğü için yandı” dedi.

Kabaca işlenen bayan cinayeti 2 kuşkuluya ağırlaştırılmış müebbet mapus talebidaha fazla video için

İDDİA BELGESİNDEN AYRINTILAR

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddia belgesine göre, Fatma Mavi’yi vefata götüren detaylar şöyle büyüdü: Fatma Mavi sık sık gece dışarı çıktığı için korsan taksi kullanıyordu. Bu seyahatler sırasında Ergin Aktürk’le tanıştı. Samimiyetleri ilerleyince Aktürk’e 5 bin TL borç verdi. Aktürk parayı geri vermeyince Mavi, ileti göndererek parasını geri istedi. Son gece aralarında küfürleşme oldu. O gece Mavi’yi evine başka bir korsan taksici getirdi. Aktürk sabah saatlerinde Ali İlkay Sarı’yla buluştu. Beraber bir mazot istasyonundan 35 TL’lik benzin satın aldılar. Aktürk’şan evinin önüne arabayı park eden iki şahıs, minibüsle Mavi’nin evine gitti. Konutta Mavi’yi boğarak öldürdükten sonra cesedini salonun ortasına yatırdılar ve konutu ateşe vererek kaçtılar.

MÜEBBET HAPİS İSTENDİ

Başsavcılık, Ergin Aktürk ve Ali İlkay Sarı hakkında planlayarak canavarca hisle ve işkence sürükleterek öldürme kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mapus istedi. Ayrıca Fatma Mavi’nin kiracı olarak oturduğu konuta verdikleri hasar sebebiyle de 6’şar sene mapusları arz edildi. Konut sahibi Nevin Pekkuru da 60 bin TL’lik hasarı olduğunu belirterek iki şahsa dava açtı.