Favoriniz hangisi?

Favoriniz hangisi?

Şanlılardan yaz pozları geliyor. En çok konuşulanlar Çağla Şıkel, Ece Sükan, Defne Samyeli ve Aslı Enver oldu. Gözdeniz hangisi?

Favoriniz hangisi

◊ Onur Baştürk: Ece Sükan ve Çağla Şıkel. Atletik bedenleriyle beş adım öndeler.
◊ Savaş Özbey: Murat Boz’un “Aşkı Bulamam Ben” şarkısı geldi usuma: “Severim, hiçbirini ayıramaaam”... Ama bu sayılanlar arasında Ece Sükan’ın yeri hep ayrıdır bende.
◊ Ömür Gedik: Hepsi de çok hoş ve fit bayanlar. En çok Defne Samyeli’ni beğendim..
◊ Orkun Nam: Ya tabii ki Çağla Şıkel. Oyum Çağla’dan yana.

Tabii öpüşebilir ama kendisiyle çelişiyor

Işın Karaca, Bodrum’da sevgilisiyle öpüşürken görüntülendi. Gülşen’in sahne elbiselerini “Kızıma makûs misal oluyor” diyerek tenkit eten şarkıcı, bu kere kendisi tenkitlerin odağı oldu. Tenkitlerin paralı hesaplardan yapıldığını öne sürdü. Ne diyorsunuz bu tartışmaya Konsey?

Favoriniz hangisi

◊ Onur Baştürk: Tatilde insan sevgilisiyle öpüşebilir tabii, bunda acayip bir şey yok. Ama işte kalkıp aylar evvel bir meslektaşını “Makûs misal oluyor” diye hedef gösterirsen insanlar üzerine yürür, dalga geçer. Zira “misal olma” sorununu hemen çıkarırlar ortaya. Bence hiddetlenmeyip neden böyle oldu diye düşünmesinde fayda var.
◊ Orkun Nam: Başı sıkışan, “Paralı hesaplardan bana saldırıyor” korunmasını yapar oldu. Kusura bakmasın Işın Hanım ama ona tepki gösterenler yerden göğe kadar haklı. Paralı hesaplara filan gerek yok başka bir deyişle. Ben onun sahilde çekilen görüntülerine söz etmiyorum, aksine çok hoş resim karesi. Ben onun söyledikleriyle çelişmesine söz ediyorum.
◊ Ömür Gedik: Işın “Sevgilimle öpüşürüm, kimse karışamaz” derken haklı. Ve bence kimse kimseye karışamaz noktasına gelmesi iyi oldu. Kimse kimsenin sahne giysisine de karışamaz zira. Kendisine gelen tenkitlerin paralı hesaplardan yapıldığı da doğrudur, bu mevzuda boş konuştuğunu düşünmüyorum. Sahte hesapların arda saklanıp yazılar yazmak da gerçekten çok ayıp.
◊ Savaş Özbey: Ben tenkidin nereden geldiği kadar, içeriğine de bakarım haklı mı, haksız mı diye... Ve hayır Ömür, sana katılmıyorum. Işın Karaca “kimse kimseye karışmasın” noktasına filan gelmedi. Tenkitlere yanıt verirken bile yeniden Gülşen’i hedef aldı, “Ben bunu sahnede yapmadım, özel hayatıma girildi” dedi. Plajın ortasında, sarih havada, başka insanların ve ailelerin yanında özel hayat nasıl oluyorsa artık... Bakın bunu karşı olduğum için değil, meblağsızlığa işaret etmek için söylüyorum.

Görgüsüzlük

Cardi B. ve kocası Offset, kızları Kulture’a 4’namcı yaş günü hediyesi olarak istediğini alması için nakit 50 bin dolar verdi. Gelsin yorumlar...

Favoriniz hangisi

◊ Orkun Nam: E yok artık! Biz de hali hazırda “çocuğun eline tablet vermeyin”, “televizyon kumandasını alın” münakaşaları yapalım. Şaka bir yana bu mükemmel bir görgüsüzlük bence Konsey. Tamam en zengin sensin Cardi, tamam kraliçesin Cardi ama sen gel beni dinle ve Türk dizilerini izlemeyi bırak Cardi.
◊ Savaş Özbey: Herhalde şişirme bir haber. 100’lük banknotlar olsa 50 bin dolar beş deste para demek. 4 yaşında çocuk ne yapacak beş desteyi? Cardi B. Türk dizisi izlemeye ara mı vermeli? Baksanıza görgüsüzlük aldı başını gidiyor.
◊ Ömür Gedik: Para değil ama görgüsüzlük nelere kadir. “Ben hediye seçemedim sana, al bu parayı git kendine istediğin hediyeyi al” görgüsüzlüğü erişkinler arasında yaygın. Üstüne bir de o yaşta çocuğa bu paranın nakit verilmesi ilave edilince duble olmuş görgüsüzlük.
◊ Onur Baştürk: 50 bin dolar onların klasmanında hayat yaşayanlar için hiçbir şey. Dolayısıyla acayip gelmedi bana. Kulture’ın dostu olmak istedim!

Şahane bir rol model

Kıvanç Tatlıtuğ’dan bebeğiyle bir resim daha geldi. İki kareyi karşılaştıralım. Kıvanç’a babalık yakışıyor mu? Çocuklarını böyle taşıyan babalar artar mı?

Favoriniz hangisi

◊ Ömür Gedik: Her iki resim de çok hoş. Ama ‘3 aylık baba’ Kıvanç pozunda sanki kendine güveni daha yerine gelmiş, baba olmaya daha alışmış gibi duruyor. Bu hoş resimlerin şahane bir rol model olacağına kuşku yok.
◊ Savaş Özbey: Bebek taşıyan erkek bana hep çok cool gelmiştir, umarım Kıvanç öteki babalara da misal olur ama ben reel, bohçanın içinden Kurt Efe’nin Caretta yavrusu gibi çıkan el ve ayaklarına bayıldım.
◊ Orkun Nam: Kıvanç ne yaparsa olur, ne giyerse alınır, çocuğunu nasıl taşırsa öyle taşıyan babaların rakamı çoğalır. Çok net bu. Hatta ‘baba’ olma hissiyatına bile sokar erkekleri bu iki kare.
◊ Onur Baştürk: Kıvanç’tan sonra çoğalabilir. Genelde anneler bu biçimde taşırdı çocuklarını, Kıvanç’ın o algıyı devirmesi de hoş olmuş.

Tek sözcükle gülünç

Aslıhan Turan, Wimbledon’da birlikte selfie sürüklediği Tom Cruise’u ultra filtresiyle “Top Gun” senelerine döndürdü. Bu işe bir çözüm bulup erkekleri filtreden kurtarabilir miyiz sizce?

Favoriniz hangisi

◊ Savaş Özbey: Tom Cruise, Brad Pitt, Keanu Reeves... Bunlar bizimkiler gibi değil, yaş almakla barışık, hatta yaşlılığı kutlayan oyuncular. Suratlarındaki çizgilerden, saçının sakalının beyazlamasından filan utanmıyorlar. Misal alacağımıza gidip gidip kendi saplantılarımızın kurbanı ediyoruz bir de adamları.
◊ Onur Baştürk: Filtreyi kendisi için mi yoksa gerçekten Tom Cruise’u düşünerek mi koydu, ondan emin olamadım. Filtre ne bayana ne erkeğe yakışıyor. Tek sözcükle gülünç duruyor.
◊ Orkun Nam: Bu işin keşke çözümü olsa. Ben mesela hiçbir selfie’mde filtre kullanmam ama ne zaman yanımdaki çekse resmimizi kendimi bir ‘bebeksilik’ içinde buluyorum. Kabullenmeyi seçmeliyiz.
◊ Ömür Gedik: Tom, Aslı sayesinde bebek gibi olmuş, kendini böyle görse bir gülme alır herhalde. Bunun çözümü var ama dostlar. Telefonunuza indireceğiniz uygulamalarda sadece kendi suratınızı seçip ona photoshop uyguluyorsunuz.

Hadiseler arttı

Çelik’deri sonra Demet Özdemir de korona olduğunu ve hastalığı ağır geçirdiğini duyurdu. Kâbus geri mi dönüyor? Sonbaharda kısmi ya da bütün kapanma olur mu?

Favoriniz hangisi

◊ Ömür Gedik: Ben uçakta ve kapalı alanlarda yine maske takmaya başladım. En kısa zamanda gidip aşımı da yaptıracağım. Bir kapanmayı daha dünya kaldırmaz, daha dikkatli olarak atlatacağız bu kâbusu.
◊ Orkun Nam: İkisine de çok geçmiş olsun. Etrafımızda hadiseler olmayınca hemen yok sayıyoruz koronayı. Oysa bu iş yok sayılmayacak kadar ciddileşiyor. Çok iç içeyiz, fazla sosyaliz. Bence bir dalgamız daha olacak ne yazık ki.
◊ Savaş Özbey: Benim de korona olan çok tanıdığım var ama aşılama sayesinde çoğunlukla ağır bir grip gibi atlatıyorlar. Maske lüzumluluğu tekerrür gelse bile caddeye çıkma yasakları gibi bir kâbusu tekerrür yaşayacağımızı sanmam.
◊ Onur Baştürk: Evet hadiseler arttı, hatta ben de şu an “Acaba korona mıyım?” diyorum kendime. Maske artık bireylerin kendi inisiyatifinde olacak bence. Çoğu insan kendiliğinden takmaya başladı bile.