Fedakar baba kızının düğün hayalini Çorum'da gerçekleştirdi

Fedakar baba kızının düğün hayalini Çorum'da gerçekleştirdi

Çorum’un Sungurlu ilçesinde yaşayan fedakar baba manili kızının, düğün hayalini asıllaştırdı.

Şekerpınar Mahallesi'nde oturan, doğuştan akılsal manili Yasemin Çağatay’ın en büyük hayali gelin olmaktı. Bu hayali reele dönüştürmek isteyen baba Doğan Çağatay aylar evvelinden hazırlığa başladı. 31 yaşındaki doğuştan manili genç Yasemin Çağatay, hayalindeki gelinliği giyerken damatsız tertip edilen düğün merasiminde Yasemin’in yaşadığı mutluluk suratına yansıdı.

SEMTLİ HAYALİN REELE DÖNÜŞMESİ İÇİN SEFERBER OLDU

Mahalledeki kuaföründen sazcısına, kameramanından gelinlikçisine kadar herkes, Yasemin’in hayalini en hoş şekilde reelleştirmesi için sanki seferber oldu. Tanımlanan saatte gelinlik giydirilen, kuaföre götürülerek saç ve makyajı yapılan Yasemin’in yakınları da düğünün yapılacağı İsmetpaşa İlkokulu bahçesine davet edildi. Eline kınalar yakılan Yasemin’i ilçe milleti bir an olsun yalnız vazgeçmedi. Sungurlu Kaymakamlığı ve Sungurlu Belediyesi'nin de destek olduğu düğünde gelin ve konuklar, çalınan müzik eşliğinde gece geç saatlere kadar doyasıya eğlendi.

Fedakar baba kızının düğün hayalini Çorumda gerçekleştirdi
KIZIYLA DANS EDEN BABA GÖZYAŞLARINA HALİM OLAMADI

Sık sık piste davet edilen gelin doyasıya eğlenirken yakınları buruk mutluluk yaşadı. Kızıyla beraber dans eden baba Doğan Çağatay, gözyaşlarına egemen olamadı. Fedakar baba kızının düğün hayalini Çorumda gerçekleştirdi

Baba Doğan Çağatay, kızının bu düğünü çok istediğini belirterek, "Duygularımız anlatılacak gibi değil. Kızımızın mutlu olması için hayalini reelleştirdik. Katkısı olan, buraya gelen herkese çok teşekkür ederim" dedi.

Sungurlu Kaymakamlığı’ndan zorunlu izinleri aldıklarını söyleyen Baba Doğan Çağatay, “Allah herkesten razı olsun. Herkes karınca kararınca, çorbada bizimde tuzumuz olsun diyerek hiçbir fiyat arz etmedi” diye konuştu. Fedakar baba kızının düğün hayalini Çorumda gerçekleştirdi

“UZUN ZAMANDIR BU ANI BEKLİYORDU”

Kardeşi Yasemin Çağatay’ın uzun bir zamandır bu anı beklediğini söyleyen abisi Emin Çağatay, “Onu mutlu edebilmek için hepimiz toplandı. Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve bu organizasyonda katkısı olan herkese çok teşekkür ederiz. Bu stil çocuklarımızı bire gün olsa dahi mutlu edebiliyorsak, bizim için çok hoş bir hediye bu” ifadelerini kullandı.

Fedakar baba kızının düğün hayalini Çorumda gerçekleştirdi