Fenerbahçe mi Konyaspor mu? Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Turu ve Dünya Kupası tüm planları değiştirdi

Fenerbahçe mi Konyaspor mu? Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Turu ve Dünya Kupası tüm planları değiştirdi

Süper Lig'de Trabzonspor şampiyonluğa uzandı, ligden düşecek ekipler de tanımlandı. Gözler sezonu ikinci sırada bitirecek ekipte... Fenerbahçe ve Konyaspor'un çekiştiği ikincilik yarışında mutlu sona

Trabzonspor'un şampiyonluğa uzandığı Süper Lig'de gözler ikincilik yarışında... Fenerbahçe ile Konyaspor'un çekiştiği koltuk için sarı lacivertliler avantajlı konumda. Beşiktaş beraberliği ile puanını 69'a yükselten Fenerbahçe, bir maç noksanı olan Konyaspor'un bugünkü Antalya gayretini de yakından takip edecek.

64 puanlı Konyaspor'un mümkün galibiyetiyle ikincilik yarışı son iki haftaya taşınacak. Muhtemel puan kaybıyla Fenerbaçe büyük bir avantaj elde edecek. 

EKSTRA 28.5 MİLYON TL

Süper Lig'de ikinci olan ekip aldığı puanların karşılığı alacağı mükâfatın yanı gizeme ekstradan 28.5 milyon TL kazanacak. 

Ligde galibiyet başına 2,97 milyon, beraberlikte ise 1.4 milyon lira alan ekipler ikincilik halinde kasalarına ekstradan 28.5 milyon TL koyacak Şampiyon 35.6 milyon TL alacak.

Fenerbahçe mi Konyaspor mu Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Turu ve Dünya Kupası tüm planları değiştirdi

DEVLER LİGİ'NDEN 5.4 MİLYON TL

Lig ikincimiz, ikinci üzüntüye turunda elense dahi 350 bin Euro 5.4 milyon TL alacak, şayet tur atlarsa bu sayı asgari 8.5 milyon TL olacak. Temsilcimizin ikinci ön elemede seri başı olup olmama vaziyetimi hangi ekibimizin bu kontenjanı kullanacağına bağlı. 

Fenerbahçe mi Konyaspor mu Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Turu ve Dünya Kupası tüm planları değiştirdi

ŞAMPİYONLAR LİGİ İHTİMALİ! BAŞLANGIÇ İKİNCİ ÖN ÜZÜNTÜYE TURU...

İkinci olan ekip ülkemizi Şampiyonlar Ligi ikinci ön üzüntüye turundan itibaren temsil edecek. Ukrayna’yı işgal eden Rusya’nın Avrupa kupalarından men edilmesi sonrası Trabzonspor üçüncü üzüntüye değil play-off turundan çabasına başlayacak ancak lig ikincimiz için eş bir avantaj geçerli değil.

SÜPER LİG'DE ERKEN MESAİ

Katar'daki Dünya Kupası, sıcaklığının yüksek olması sebebiyle yaz aylarında değil, Kasım ve Aralık'da hakikatleşecek.

Avrupa'nın 5 büyük liginde 2022 / 23 sezonunun başlama tarihi açıklandı. Süper Lig'de de başlangıcı 5 Ağustos olarak tanımlandı. Yeniden Premier Lig, Bundesliga ve Fransa Lig 1 de Ağustos'un ilk haftasında start alacak.

FENERBAHÇE HAZIRLIKLARA HAZİRAN'IN İLK KISMINDA BAŞLAYABİLİR

Her sene Eylül ayı ortasında başlayan Şampiyonlar Ligi grup maçları, 2022/23 sezonunda 6 Eylül'de açılış yapacak. Fenerbahçe, Süper Lig'de 2021/22 sezonunu ikinci sırada tamamlası halinde, Avrupa maçları takviminden 5-6 hafta evvel sezona başlayacak. Bu takvime göre Süper Lig'i ikinci sırada bitirecek ekip, sezonu Haziran'ın ilk haftalarında kalemtıraş.

BAŞKAN ALİ KOÇ PORTEKİZ'E GİDİYOR

Sob 12 maçta 10 galibiyet ve 2 beraberlik elde edip ikinci sıradaki yerini sağlamlaştıran Fenerbahçe'de Şampiyonlar Ligi ön üzüntüye turlarının tasarıları da şimdiden yapılmaya başlandı.

Konum olarak en avantajlı ekip Fenerbahçe'de hazırlıklar bu güzergahta yapılırken sarı lacivertlilerde başkan Ali Koç, teknik direktör mevzusunu netleştirmek üzere bugün Portekiz'e gidecek. Koç, Jorge Jesus ile bir görüşme daha yapacak ve tecrübeli çalıştırıcıyı İstanbul'a gelmeye ikna etmek için çaba sarf edecek.

Fenerbahçe mi Konyaspor mu Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Turu ve Dünya Kupası tüm planları değiştirdi

JESUS PORTEKİZ'E DÖNDÜ! ÖNERİYE NE YANIT VERECEK?

SporTV'de "Bem, Amigos!" programına konuşan Jorge Jesus, ülkesine döndüğünde gidişatın netlik kazanacağını belirtmişti. Fenerbahçe'nin kendisini beklediğini aktaran Jesus, "Portekiz'e döndüğümde yaşamımla alakalı ne yapacağım mevzusunda konuşmaya başlayacağım. Fenerbahçe de Portekiz'e dönmemi bekliyor. Ne olacağını öğrenmiyorum ama kararlar almaya başlamam gerekecek" ifadelerini kullandı.

FUTBOLCULAR DA FARKINDA

Sarı lacivertli futbolcular da son yarıyılda yaptıkları açıklamalarla Devler Ligi'nin ehemmiyetine vurgu yapıyor. Beşiktaş derbisi sonrası konuşan Ferdi Kadıoğlu, ''Derbi maçları bizim için çok ehemmiyetli. Bugün de sahada her şeyimizi verdik, 1-0’ı da bulduk. Gerçeğinde 2-0’ı da bulabilirdik. Neden olduğumuz bir penaltıdan dolayı rakip 1-1 yaptı. Önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nde olmak istiyoruz o surattan bizim için her puan ehemmiyetli.'' biçiminde konuştu.

Yeniden teknik direktör İsmail Kartal da Vodafone Park'taki gayret sonrası bu güzergahta bir açıklama yaptı.

 TAHİR KARAPINAR: ARDA GÜLER DÜNYA ÇAPINDA OLACAK

Fenerbahçe'de Arda Güler, İsak Vural gibi genç oyuncular performanslarını dikkat toplarken Altyapı Koordinatörü Tahir Karapınar, Spor Arena'ya ehemmiyetli açıklamalar yaptı. İşte o neşeli ziyaret: