Fenerbahçe'de hedef büyük golcü! Camiada tek beklenti...

Fenerbahçe'de hedef büyük golcü! Camiada tek beklenti...

Fenerbahçe'de taraftar artık ne Valencia gibi kanattan devşirme bir golcü ne de Serdar Dursun gibi bütün anlamıyla bekleneni veremeyen bir ad istemiyor. Kalede, korunmada ve orta sahada futbolcuların

Makûs başlayan sezonda teknik direktör İsmail Kartal’la büyük bir çıkışa imza atan, ligin bitmesine iki hafta kala Şampiyonlar Ligi ön elemeleri oynama talihini büyük miktarda sağlama bağlayan Fenerbahçe’de yeni sezonda tek hedef büyük bir golcüye imza attırmak.

Santrfor dışında ekibin genelinin performansı şampiyonluk için yeterli bulunurken, idare transferde tam dikkatini kendisini ispatlamış, kariyerli bir golcü
oyuncu bulmaya verecek.

KİM GELDİYSE FAYDA ETMEDİ

Son senelerde golcü olarak alınan Slimani, Frey, Samatta, Mevlüt, Cisse, Kemal Ademi, Berisha sözcüğün bütün anlamıyla hayal kırıklığı yaratırken, hiçbiri F.Bahçe için yeterli bulunmadı. Çok büyük umutlarla alınan Vedat Muriqi dahi bekleneni veremedi. Taraftar artık ne Enner Valencia gibi kanattan devşirme bir golcü ne de Serdar Dursun gibi bütün anlamıyla bekleneni veremeyen bir ad istemiyor ve daha yüksek bir profilli transfer bekliyor.

İSMAİL KARTAL'LA KÜLLERİNDEN DOĞDU

Ligin 25. haftasında dış sahada oynanan Giresunspor maçına kadar keşmekeş civarından çıkamayan, o yarıyıl lig ikincisi Konyaspor’un 8 puan gerisinde altıncı sırada yer alan Fenerbahçe İsmail Kartal’ın değişleriyle üzerindeki ölü toprağını atmış tüm futbolcular hakikat performanslarına erişmişti. Kalede, korunmada ve orta sahada fut bolcuların performansından çok memnun olan camiada şimdi tek temenni Van Hooijdonk, Nobre, Sow gibi tamamlayıcı bir ad.

SOL KANAT, ÖN LİBERO VE KALECİ DE ALINACAK

Ocak transfer yarıyılını pas geçen, az ve öz transferle galibiyet elde eden Fenerbahçe yönetimi, ‘süper golcü’den başka yedek soyunmayı mesele etmeyecek ön libero, sol bek ve sol kanat transferi yapmayı da tasarlıyor. Ayrıca idarenin bir öbür hedefi kaleci Altay Bayındır’ın artta iyi bir yedek bulmak. Aşinayı gibi Başkan Ali Koç, bu sezon Altay Bayındır’ın yokluğunda kaleyi gözeten Berke Özer’le sözleşme yenilenmeyeceğini ve genç eldivenle yolların dağılacağını açıklamıştı.