Fenerbahçe'de İsmail Kartal'dan derbi değerlendirmesi: "Hakem sertliğe müsaade etti"

Fenerbahçe'de İsmail Kartal'dan derbi değerlendirmesi: "Hakem sertliğe müsaade etti"

Spor Toto Süper Lig'in 36. haftasında Beşiktaş'la dış sahada 1-1 birlikteye kalan Fenerbahçe'de Teknik Direktör İsmail Kartal karşılaşmayı değerlendirdi.

Fenerbahçe, Vodafone Park'ta karşılaştığı Beşiktaş ile 1-1 birlikteye kalırken İsmail Kartal mücadeleyi değerlendirdi.

Hakem Arda Kardeşler'in sertliğe izin verdiğini söyleyen İsmail Kartal, "Beşiktaş kendi taraftarının heyecanıyla çok sert oynadı. 55. dakikaya kadar reyin oynamamıza, pas yapmamıza izin vermediler. İlk yarı bu baskıyı kıramadık. Daha sonra baskıyı kırıp, sakin kaldık. Bu sefer ise pozisyon üretemedik. Bugün kendi taraftarı önünde ilk yarı itibariyle rakip çok sert oynadı. Bu kadar sertliğe hakem de biraz izin etti. 55. dakikaya kendi istediğimiz oyunu bir cinsli oynayamadık." diye konuştu.

Eksiklere karşın 1 puanın önemine vurgu yapan Kartal, "Bizim en önemli kilit oyuncularımız yoktu, buna karşın sahada olan futbolcularımız elinden gelen her şeyi yaparak diğer dostlarını aratmadı. 12 maçtır kendi evinde derbileri kaybetmeyen bir Beşiktaş var, buradan da bir puan aldık, puan puandır." dedi.

"BURADAN 1 PUANLA AYRILMAK MAKÛS DEĞİL"

Derbi mücadelesinin zorlu geçeceğini bildiklerini ifade eden İsmail Kartal, "Çok sert bir maç oldu, reyin çok fazla durdu. 55’inci dakikaya kadar çok fazla kendi oyunumuzu oynayamadık. Reyin çok durdu. Rakip bizi oynatmamak için çok yakın, çok baskı kurarak oynamaya çalıştı. Hakem de buna izin etti. Neticede bir gol attık, bir tane de çizgiden Larin’in çıkardığı pozisyon vardı. Serdar, İrfan’a çıkarsa bir pozisyon daha olabilirdi. Beşiktaş’ın da pozisyonları var. Neticede 2 ekip de çok iyi çaba etti. Çok sert bir maç oldu. Çaba açısından 2 ekip de elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Kazanmak için geldik. 7 oyuncumuzun yokluğunda gelsek de sahaya çıkanlar yokluklarını aratmadı. 12 maçtır kendi evinde derbi kaybetmeyen Beşiktaş’a karşı 1 puanla bölüyoruz. Buradan 1 puanla bölmek makûs değil. Biz ligi 2’nci bitirmek için uğraşıyoruz" dedi.

"NOVAK’I ZORUNLULUKTAN OYNATTIK"

Novak’ın bir gol attığını ve 2 penaltıya sebebiyet verdiğini dile getiren İsmail Kartal, "Mecburiyetten oynattık, başka oyuncu yoktu ama elinden geleni yaptı. Gustavo ve Tisserand iyi maç çıkardı. Daha iyisini yapabilirdik. Herkesin elinden gelenin en iyisini yaptığını düşünüyorum" diye konuştu.

"SERDAR DURSUN İSTEDİĞİMİZ BAĞLANTILARI YARATAMADI"

Serdar Dursun’un istediği irtibatları yapamadığını ve ayakta kalamadığını dile getiren Kartal, "Geçiş oyunumuzda Serdar Dursun önemli bir oyuncu olduğu için bekledim, devre arasında da uyardım. ’Rakip her ne kadar sert oynasa da biz kendi oyunumuzu oynamalıyız’ dedim oyunculara. Serdar 3’şancı bölgeden 2’nci bölgeye gelebilseydi daha iyi irtibat kurabilirdik. Yapamıyorsunuz bazen ve yapamayınca da bu şekilde oluyor. Bu güne kadar istenileni yaptığı için kredisi vardı" şeklinde konuştu.

"REYİN İÇİNDE HANGİ OYUNCU ÇARPIŞSA SAKATLIK YAŞIYOR"

Sakat oyuncular ile ilgili de konuşan İsmail Kartal, "Crespo ve diğer oyuncular keşke olsalardı. Kadersiz sakatlıklar yaşıyoruz. Reyin içinde hangi oyuncu çarpışsa sakatlık yaşıyor. Bugüne kadar istediğimiz sıhhatli oyuncular olsaydı keşke ama oynayan oyuncular da bizim. Gustavo bugün iyi oynadı ama pas transferindeki sürati artırmada daha bütün istediğimiz gibi değiliz. Gustavo yeni form yakalamaya başladı, geçiş sürecinde olabilir böyle şeyler" dedi.

"LİGİ 2’NCİ TAMAMLAYIP ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE GİTMEK İSTİYORUZ"

Selahattin Baki’nin kendisi ile ilgili yaptığı açıklama hakkında görüşleri sorulan Kartal, "Selahattin beye teşekkür ediyorum, her gün beraberiz. Biz Fenerbahçemize, taraftarımıza, camiamıza hoş futbol oynayarak laik olmaya çalışıyoruz. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Ligi 2’nci bitirip Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyoruz" diye konuştu.

"FUTBOLCULARIN NE İSTEDİĞİNİ ÖĞRENİYORUM"

Futbolcuların ne istediğini bildiğini kaydolan İsmail Kartal, şunları dile getirdi:

"Ben oyuncularıma kalpten yanaşıyorum Yaşamım süresince sahte davranmadım. Bir oyuncum yanılgı yaptıysa, reyin içerisinde istediğimiz tempoyu tutamıyorsa ben net bir şekilde kendisine söylüyorum. Bunları yaparken de kırmıyorum. İyi çalıştık, onlar da işlerinden keyif alıyorlar. Bugünlere böyle geldik."