Fenerbahçe'de İsmail Kartal'dan Mesut Özil kararı! 'İz bırakmak istiyorsa...'

Fenerbahçe'de İsmail Kartal'dan Mesut Özil kararı! 'İz bırakmak istiyorsa...'

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü İsmail Kartal, ekibi Mesut Özil'in üzerine kurarak deneyimli futbolcuyu özgür konumda oynatacak. Görev yaptığı değişik ekiplerde fanteziye kaçmadan her oyuncuyu asıl

Fenerbahçe’de teknik direktör lük görevine getirilen İsmail Kartal’ın sarı lacivertlilere ne gibi yenilikler getireceği, ekibi hangi sistemde oynatacağı merak mevzusu... Sarı lacivertlilerde daha evvel görev yapan, Ankaragücü, Çaykur Rizespor ve Konyaspor’da da teknik direktörlük yapan Kartal’ı, kendisine yakın olan adlara sordu.

Kartal’ın etrafına göre ona kamuoyunda oluşturulan ‘geçici teknik adam’ algısı büyük haksızlık... Bu adlara göre futbolculara Kartal’ın geçmiş yarıyıllardaki zaferle iyi anlatılmalı ve ekipte ona hak ettiği saygıdeğerlik sunulmalı.

Gözden KaçmasınAcun Ilıcalı Hull Cityye Fenerbahçeden transfer yapıyor Resmi teklif...Acun Ilıcalı Hull City'ye Fenerbahçe'den transfer yapıyor! Resmi öneri... Haberi görüntüle

BÜYÜK MAÇLARDAKİ KARNESİ ÇOK İYİ

Görev yaptığı değişik ekiplerde fanteziye kaçmadan her oyuncuyu asıl mevkiinde oynatmayı özümseyen İsmail Kartal, genellikle 4-2-3-1 reyin kavrayışını seçim ediyor. Maç süresince topa sahip olmayı, öncelikle savunma yapısı güven veren bir ekip yaratmayı özümseyen İsmail Kartal'ın tek forvette Valencia'yı seçim etmesi Berisha ve Serdar Dursun’u da hücum oyuncusu olarak değerlendirmeyi seçeceğini varsayım ediliyor.

Özellikle büyük maç karnesi iyi olan İsmail Kartal Konyaspor’un başındayken Galatasaray’ı 4-3, Beşiktaş’ı 4-1, Fenerbahçe’yi dış sahada 2-0 yenmiş ancak değişik maçlarda aynı motivasyonu sağlayamamıştı.

"EKİBİ KENDİSİNE İNANDIRMALI"

Kartal’a yakın adlara göre en büyük başkalaşım Mesut Özil’in görev ve yetkilerinde olacak... Vitor Pereira ve Zeki Murat Göle yarıyılında genelde kanatta seçim edilen Mesut Özil’in Kartal’la beraber ekibin lideri olması bekleniyor. Kartal’ın deneyimli oyuncuyu özgür olarak oynatması mümkün. Tecrübeli çalıştırıcı için Fenerbahçe’de iyi bir iz vazgeçmek istiyorsa Mesut, Sosa, Gustavo gibi egemen oyuncular üzerinden, şahsiyetinden çok taviz vermeden tam ekibe kendisini beğendirmeyi, saydırmayı, inandırmayı muvaffak olması gerekiyor” yorumu da yapılmakta.