Fenerbahçe'de transfer planı ve ayrılacak isimler! Rotayı İsmail Kartal çizecek...

Fenerbahçe'de transfer planı ve ayrılacak isimler! Rotayı İsmail Kartal çizecek...

Gelecek sezon kalıp kalmayacağı emin olmamasına rağmen bir transfer raporu hazırlayan Kartal, Avrupa’ya transferleri gündemde olan Kim, Szalai ve Rossi’nin ekipten dağılma olasılığı sebebiyle bu oyunculara

Fenerbahçe’de tüm dikkatler “Yeni sezonda teknik direktör kim olacak?” sualinin yanıtını çevrilmişken, öteki yandan halihazırda bu vazifeyi yürüten İsmail Kartal’ın hazırladığı rapor güzergahında transfer yapılacak mevkiler ve sevk edilecek oyuncuların tanımlanmasına çalışılıyor.

Sarı lacivertli kulüpte yaz aylarında hakikatleşmesi beklenen transfer tasarıları şöyle:

JOSE SOSA VE BERKE ÖZER'E GÜLE GÜLE

Sezon sonu kontratları bitecek futbolcular arasında yer alan Jose Sosa ve kaleci Berke Özer’le yollar kesin olarak bölecek. Berke’nin kariyerine Avrupa’da devam edeceği daha evvel açıklanmıştı. Kontratı biten bir başka oyuncu Serdar Aziz de senelik 900 bin Euro’dan 2 senelik uyuşma önerisini kabul ederse imzalar atılacak.

MESUT, OZAN VE GUSTAVO TOPUN AĞZINDA 

Kontratları gelecek sezon da devam edecek Gustavo, Valencia, Berisha, Novak, Mesut Özil, Ozan Tufan ve kiradan dönecek Lemos, Samatta ile yol ayrımına gidilmesi bekleniyor. Sangare’nin ekipte kalması için tek avantajı Türk olması, Tisserand ise çok istikametli iyi bir yedek ve profesyonel olması sayesinde ekipte yakalanabilir.

Fenerbahçede transfer planı ve ayrılacak isimler Rotayı İsmail Kartal çizecek...

SZALAI, KIM VE ROSSİ GİDEBİLİR

İsmail Kartal’ın raporunda, Avrupa kulüplerinin transfer listesinde yer alan Kim Min-Jae, Attila Szalai ve Diego Rossi’nin ekipten dağılma olasılıkları dikkate alınarak, bu oyunculara seçenekler bulunması gerektiği ihtarı da yer aldı. Kartal, bu futbolcuların yanı gizeme Ferdi Kadıoğlu, Osayi-Samuel ve Altay’a da seçenek gerektiğini ifade etti.

ÖNCELİKLE SANTRFOR VE SOL BEK ALINMALI

Raporda transferde önceliğin santrfor mevkisine verilmesi gerektiği belirtildi ve bu bölge için Moussa Sow ile Mamadou Niang niteliğinde bir golcü alınmasının koşul olduğu bildirildi.

Deneyimli teknik adam ayrıca sol bek, ekibi daha hücum oynatacak bir ön libero ve sekiz numara oynayabilecek oyuncular alınması gerektiğini de kaydoldu.

TAHİR KARAPINAR SPOR ARENA'YA KONUŞTU: ARDA GÜLER DÜNYA ÇAPINDA OLACAK