Fenerbahçe'de Vitor Pereira'dan sonra ikinci İsmail Kartal dönemi! Löw mü gelecek?

Fenerbahçe'de Vitor Pereira'dan sonra ikinci İsmail Kartal dönemi! Löw mü gelecek?

‘Löw mü, Bilic mi yoksa Jesus mu?’ derken sarı lacivertliler dün 2014-15 sezonunda ekibin başında bulunan İsmail Kartal ile sezon sonuna kadar anlaşıldığını açıkladı. Bu saldırı sezon sonu Joachim Löw’şöhret

F.Bahçe'de Vitor Pereira’yla yolların dağılmasından sonra 23 gün süresince yılan öyküsüne dönen yeni teknik adamın kim olacağı muamması dün çözüldü ve ekibin başına İsmail Kartal’ın getirildiği duyuruldu. Soyal medyadan yapılan ilan camiada büyük yankı bulurken bazı kesimler, ‘Löw’şöhret ayak sesleri’, ‘Vazifenin Fenerbahçe’nin evladına verilmesi çok doğru bir karar’ biçiminde tepkiler verirken bazı muhalif gruplar da açıklamanın temennileri karşılamadığını ifade ettiler.

Neden 23 gün beklendi?

Dün itibariyle 2021- 22 sezonunda Fenerbahçe’de 2. Vitor Pereira yarıyılının ardından 2. İsmail Kartal yarıyılının başlaması beraberinde bir hayli suali de akla getirdi.

· Pereira’nın dağıldığı günden beri 6 aylık ara çözüm yöntemi üzerinde durarak İsmail Kartal’ı ekibin başına getirmeyi düşünen idare neden 23 gün bekledi?

· Joachim Löw ile yakın arkadaşlığı olan İsmail Kartal önümüzdeki sezon yaşama geçirilecek yeni projenin ilk adımı mı?

· Löw-İsmail Kartal arasında bir konuşma, ikna diyaloğu yaşandı mı? Löw mü İsmail Kartal’ı, İsmail Kartal mı Löw’ü ikna etti?

Gözden KaçmasınFenerbahçede yeni teknik direktör İsmail Kartal, oyuncularla tanıştı İşte ilk açıklamalar ve Mesut Özil...Fenerbahçe'de yeni teknik direktör İsmail Kartal, oyuncularla tanıştı! İşte ilk açıklamalar ve Mesut Özil...Haberi Görüntüle

Löw ekibe müdahale edecek mi?

· Uyuşma sağlanırsa İsmail Kartal yönetinde sezon devam ederken önümüzdeki sene ekibin başına Löw’şöhret getireceği açıklanacak mı? Sezon devam ederken Kartal-Löw fikir alış verişi olacak mı? Löw zaman zaman kadro yapısına veya reyin sistemine müdahale edecek mi?

· 1998-99 da Löw’şöhret dayanakçılığını yapan, Aykut Kocaman ve Ersun Yanal’la şampiyonluk yaşayan İsmail Kartal bu adımı kariyerindeki en ehemmiyetli dönüm noktası olarak mı görüyor?

Ekibi derleyebilecek mi?

Futbolcularla her zaman arası çok iyi olan 3 Temmuz ve 4 Nisan kurşunlanma gibi güç günlerde ekibin içinde olan Kartal, gene güç bir yarıyılda misyona geliyor, bu defa ekibi derlemeye eforu yetecek mi?

· İsmail Kartal ligin kalan kısmında galibiyetli olur hatta Türkiye Kupası’nı kaldırma galibiyetini elde ederse önümüzdeki sene de misyona devam edecek mi?

· İsmail Kartal önümüzdeki sene Löw veya Jesus kazançsa dayanakçılık misyonunu kabul edecek mi?

Başkan Koç, Löw'e mi gitti?

· İsmail Kartal’ın misyona gelmesiyle Rizespor’da beraber çalıştığı daha önceki golcüsü Vedat Muric de kiralık olarak ekibe dönecek mi?

· Fenerbahçe’yi yakından tanıyıp takip eden İsmail Kartal ekibe yapılacak dayanaklarla alakalı başkan Ali Koç’tan kimlerin alınmasını isteyecek?

· Dün saat 18.00’de özel uçağıyla Almanya’ya giden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ünlü Alman teknik direktör Joachim Löw ile mi görüşecek?