Fenerbahçeli oyuncular derbiyi değerlendirdi: "Bizi provoke ettiler, tuzağa düştük"

Fenerbahçeli oyuncular derbiyi değerlendirdi: "Bizi provoke ettiler, tuzağa düştük"

Süper Lig'in 36. haftasında Beşiktaş ile 1-1 birlikteye kalan Fenerbahçe'de Ferdi Kadıoğlu ve Marcel Tisserand değerlendirmelerde bulundu.

Vodafone Park'ta oynanan derbide takımlar sahadan birer puanla bölerken sarı lacivertli oyuncular karşılaşmayı değerlendirdi.

Maçta ikinci golü bulma uğurlarının olduğunu ancak muvaffak olamadıklarını kaydolan Marcel Tisserand, "Maça çok iyi başladık, golü de bulduk. Bugün gerçekten garip bir maçtı, rakip de kazanma tutkusundaydı. Genel olarak ekibimizin defansif performansından memnun olduğumu söyleyebilirim. İkinci golü bulma bahtımız da vardı ancak bunu yapamadık." diye konuştu.

Devler Ligi'ne katılmak istediklerini belirten Ferdi, "Derbiler bizim için çok ehemmiyetli, her şeyimizi verdik ve 2-0'ı bulabilirdik. Önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi'nde olmak istiyoruz, o surattan bizim için her puan ehemmiyetli. 1 puan yönet eder." dedi.

Beşiktaşlı oyuncuların kendilerini provoke ettiklerini söyleyen Ferdi Kadıoğlu, "Kazanamadık ama bir puan da dış sahada makûs değil. İlk yarıda bizi provoke etmeye çalıştılar, biz de onların tuzaklarına düştük. Bizim için usluca bir hareket değildi bu." diye konuştu.