Fenerbahçeli yıldız Miguel Crespo, Jorge Jesus'u öve öve bitiremedi! "Çok talepkâr bir hoca ama..."

Fenerbahçeli yıldız Miguel Crespo, Jorge Jesus'u öve öve bitiremedi! "Çok talepkâr bir hoca ama..."

Fenerbahçe'de geçen sene gösterdiği performansla ekibin değişmez adı olan ancak sezon sonunda geçirdiği sakatlık sebebiyle hazırlık kampı çalışmalarına geç katılan Miguel Crespo; sakatlığı, gelecek sezondaki

Sarı lacivertli ekibe geçen sezonun başında Portekiz'in Estoril Praia ekibinden katılan Miguel Crespo, özellikle sezonun ikinci yarısındaki oyunuyla ekibe büyük katkı sağladı. 

Fenerbahçe'nin başarı acelesi tutmasında ve ligi ikinci sırada tamamlamasındaki en büyük hisse sahiplerinden biri de Crespo olurken Portekizli oyuncuya transferde bir hayli talip çıktı.

Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Crespo, Record'a yaptığı açıklamada sarı lacivertli takımla şampiyonluk yaşamak istediğini kaydolurken Jorge Jesus hakkında da ehemmiyetli açıklamalar yaptı. 

"ŞİMDİ KENDİMİ ÇOK İYİ SEZİYORUM"

Sakatlığı sebebiyle hazırlık kampındaki bazı maçları kaçırdığı ancak yavaş yavaş daha önceki formunu tutmaya başladığını söyleyen Crespo, "Geçen sezon sonunda sakatlandım ve operasyon olmak zorunda kaldım ama her şey iyi geçti. Zati çok iyiyim ve daha iyi seziyorum. Sezon evveli çok iyi geçti. Yavaş yavaş sürat ve güven kazanıyorum. Ne yazık ki sakatlığımdan dolayı Fenerbahçe'nin oynadığı 5 hazırlık maçının 2 tanesinde oynayabildim. Şimdi kendimi çok iyi seziyorum. Niteliklerimi öğreniyorum ve önümüzdeki uzun sezonda ekibe katkı sağlamak istiyorum." diye konuştu.

"Türkiye Elektrik Kurumu HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK"

Türkiye Elektrik Kurumu hedeflerinin şampiyonluk olduğunu kaydolan Portekizli oyuncu, "Bu sezonki hedefim, muhtemel olduğunca çok maçta oynamak, ekibe dayanak etmek ve kazanılacak şampiyonluğu kutlamak. Şampiyonluklarla yaşayan, soluk alan büyük bir kulüpteyim. Bu sezon gidip kupalar kazanmalıyız. Biz çok büyük bir kulübüz. Fenerbahçe olarak Türkiye'nin en büyüğüz. Hazır olmalıyız zira sezon çok güç ve çok uzun olacak. Türkiye Elektrik Kurumu hedefimiz şampiyonluk." dedi.

"ÇOK İYİ TRANSFERLER YAPTIK"

Ekibin güçlü bir kadroya sahip olduğunu ve iyi oyuncuların transfer edildiğini belirten Crespo, "Lincoln ve Bruma, Fenerbahçe'nin yaptığı çok iyi iki transfer. Fertsel nitelikleri çok üst düzey. Şimdi o niteliklerini maçlarda göstermeleri gerekecek. Çok nitelikli ve çok iyi transferler yaptık. Orta sahaya yeni oyuncular geldi. Bu transferler beni daha çok motive etti. Ben çok rekabetçi biriyim ve sıhhatli rekabetin tadını çıkarıyorum. Kadron ne kadar güçlüyse sezon süresince güçlükleri o kadar iyi aşarsın. Güçlü bir tasarıyla şampiyon olacağımıza inanıyorum." biçiminde konuştu.

"ŞU AN Türkiye Elektrik Kurumu DÜŞÜNCEMİZ DİNAMO KİEV"

Şu an yalnızca Dinamo Kiev maçına odaklandıklarını kaydolan Crespo, "Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde Dinamo Kiev'i geçmeliyiz. Çok güç maçlar oynayacağız ve hazırız. Tüm ekip Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmak istiyor. Bu bir hedef ama şu an orayı düşünmüyoruz. Şu an türkiye elektrik kurumu düşüncemiz Dinamo Kiev. Geçersek, bir sonraki turu düşünürüz. Her şey yolunda giderse Şampiyonlar Ligi grup evresine erişeceğiz ki bu hepimizin hedeflediği bir şey." ifadelerini kullandı.

"BİR HAYAL DEĞİL, BİR HEDEF"

Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı hedeflediğini söyleyen yıldız orta saha, "Şampiyonlar Ligi marşını dinlemeyi hayal ediyorum. Bu kulüp seviyesindeki en iyi organizasyon. Benim için Şampiyonlar Ligi'nde oynamak bir hayal değil, bir hedef. Bunu muvaffak olacağımıza da inanıyorum." dedi.

"ONUNLA YOLUMUN KESİŞMESİ ÇOK İYİ OLDU"

Portekizli teknik adamın çok galibiyetli bir çalıştırıcı olduğunu vurgulayan Crespo, Jesus'un oyuncularından çok şey talip etmesinin gelişim sağladığını belirtirken "Jesus ile çalışmak çok ama çok iyi. Herkes onun çok saygın biri olduğunu ve bir hayli şampiyonluk kazandığını öğreniyor. Bu surattan kariyerimin bu noktasında Jesus gibi bir alıştırmanla yolumun kesişmesi çok iyi oldu. Onunla beraber çok daha iyi bir oyuncu haline geleceğim. Çok talepkâr bir teknik direktör ve bu da oyuncuların büyümesini sağlıyor." diye konuştu.

"SAHA DIŞINDA NAZİK VE SAKİN BİR ADAM"

Jorge Jesus'un saha dışında çok cümbüşlü biri olduğunu kaydolan Crespo, "Jorge Jesus çok cümbüşlü ve gülünç biri. Madalyonun iki suratı var hakikatinde. Sahada çok istekli ve öyle olduğunu neşelendim. Saha dışında ise iyi mizaçlı, nazik ve sakin bir adam. Onunla çalışıyor olmak harika bir tecrübe."