Fenerbahçeli Yönetici Sertaç Komsuoğlu ateş püskürdü! "Takımı sahadan da çekebilirdik..."

Fenerbahçeli Yönetici Sertaç Komsuoğlu ateş püskürdü! "Takımı sahadan da çekebilirdik..."

ING Basketbol Süper Ligi Final serisinde vakaların çıktığı yarışmada Anadolu Efes'e kaybederek seride 2-0 geriye düşen Fenerbahçe Beko'da İdareyici Sertaç Komsuoğlu, sert açıklamalarda bulundu.

Yarışmanın bitimine 3 buçuk dakika kala, Melih Mahmutoğlu ile Chris Singleton arasında yaşanan münakaşanın ardından sarı lacivertlilerden 4 oyuncunu diskalifiye edilirken Efes'ten Singleton ihraç edilmişti.

Maçın ardından sert açıklamalarda bulunan Fenerbahçeli idareyici Komsuoğlu, iki kere teknik faul alarak diskalifiye edilen Jan Vesely'e de değinirken "Vesely elini kaldırsa teknik faul çalıyorlar. Tepkiliyiz. Küskünüz. Bu iş böyle gitmez. Bizim oyuncularımız tahrik edildi. Bizim oyuncularımıza yapılan şeyler karşı tarafa çalınmadı. Ondan sonra vakalar buraya geldi. Hakkaniyet gerekli. Maçı tahrik edenler kim, onlara bakmak gerekli. Rakibi şampiyon yapmak istiyorlarsa söylesinler, strese girmeyelim. Oyuncularımız ağır tahrik altına alınıyor. Melih Mahmutoğlu Ulusal ekibin kaptanı. Saygıyı hak ediyor. Hakemlerin başındaki şahıs denizden ayaklarını çıkarsın. Başka öğretmenler gibi ekibi de sürükleyebilirdik. Sürüklemedik. Rakibe saygı, basketbola saygı dedik. Biz bu ligi ciddiye alıyoruz. Bu kadar yatırım yapıyorsak bizi ciddiye alacaklar. Bizim tasamız Türk Basketbolu. Hakemler bu biçimde devam edecekse önümüzdeki yıl Euroleague'de oynarız. Türkiye liginde yalnızca genç oyuncuları oynatırız." diye konuştu.