Fenerbahçe'nin eski hocası Vitor Pereira'dan görülmemiş penaltı taktiği! Oyuncuları köşelere gönderdi

Fenerbahçe'nin eski hocası Vitor Pereira'dan görülmemiş penaltı taktiği! Oyuncuları köşelere gönderdi

Fenerbahçe'de iki yarıyıl öğretmenlik yapan ve sezon başı Corinthians'ın yolunu yakalayan Vitor Pereira, Brezilyalı futbolseverleri afallatan bir stratejiye imzalaydı.

Portekizli teknik adam Vitor Pereira, sezon başında vazifeyi devraldığı Corinthians'ta galibiyetli bir yarıyıl geçiriyor.

Türkiye'deki ikinci yarıyılında salt şampiyonluk şifresiyle lige başlayan, ilk kısımda alınan galibiyetli neticelerle takdir toplayan Vitor Pereira, devamındaki süreçte yaşanan kırılmaya çözüm üretememişti. Trabzonspor hezimeti ve devamında alınan üst üste makûs neticelerin ardından doruğun bir hayli gerisinde kalan Fenerbahçe'de fatura Portekizli teknik adama kesiliyordu.

Lider Trabzonspor'un 14 puan gerisinde kalan ve Avrupa Ligi'nde gruplardan çıkamayan sarı lacivertlilerde Portekizli teknik adamın ısrarla 3-4-2-1 sistemi üzerinde durması, Galatasaray derbisine kadar formasyonu hiç esnetmemesi ve oyuncu farklılıklarında verdiği kararlar, futbol kamuoyu tarafından tenkit mevzusu oldu.

Bu makûs sürecin ardından Premier Lig takımlarından Everton'un da gündemine gelen Pereira, bir anda kendisini Brezilya'da buldu.  Vitor Pereira Corinthians ile uyuşurken buradaki ilk günleri pek de parlak geçmedi. Brezilya Paulista Ligi yarı finalinde Sao Paulo'ya 2-1 mağlup olan, Libertadores'e makûs başlangıç yapan Portekizli teknik adam, Fenerbahçe yarıyılının aksine Corinthians'ta durumu lehine çevirmeyi öğrendi.

Fenerbahçenin eski hocası Vitor Pereiradan görülmemiş penaltı taktiği Oyuncuları köşelere gönderdi

GÖRÜLMEMİŞ PENALTI STRATEJİYİ! KÖŞELERE OYUNCU GÖNDERDİ

Corinthians ile şampiyonluk çabası veren Portekizli teknik direktör Vitor Pereira, Goias ile oynanan maçta yeniden çok ses getirecek stratejisel bir hücuma imzalaydı.

Portekizli öğretmen ekibinin 1-0 kazandığı Goias maçında yaptırdığı 'penaltı' hücumuyla çok konuşuldu. Gayreti 34. dakikadaki penaltı golüyle kazanan Brezilya takımında Fabio Santos'un penaltı atışını kullandığı esnada ceza alanı etrafında banalleşmiş biçimde oyuncular birikti. Enteresan olan nokta ise ceza sahası çizgisinin kenar köşelerinde konut sahibi ekipten birer oyuncunun yer almasıydı.

Vuruşun kullanıldığı esnada Corinthians'ın iki futbolcusu çizginin her iki kenarında beklerken, kaleciden veya direkten sekme olasılığı olan ikinci top fırsatını kovaladı. 

Brezilya Serie A'da Palmeiras ile beraber doruğu paylaşan Corinthians, maçtan bu penaltı golüyle 1-0 üstün ufalarken puanını 25 yaptı.

VİTOR PEREİRA DAR ROTASYONDAN DAVACI

Karşılaşmanın ardından konuşan Vitor Pereira, sakatlıklar sebebiyle dar bir rotasyonla gayret ettiklerini söylerken daha geniş bir kadroya sahip olması gerektiğini vurgusuyla idareye ileti gönderdi.

Pereira idaresindeki Corinthians ligde perşembe gecesi Santos ile karşı karşıya gelecek.