Fenerbahçe’nin eski sportif direktörü Comolli gözünü Galatasaraylı Mostafa Mohamed'e dikti

Fenerbahçe’nin eski sportif direktörü Comolli gözünü Galatasaraylı Mostafa Mohamed'e dikti

Mısırlı futbolcunun Fransa’daki taliplerine bir yenisi daha ilave edildi. Lyon, Lille ve Montpellier’den sonra Mostafa Mohamed’e isteyen 4. Fransız kulübü olan Toulouse’un başkanı Comolli, bonservis

Fransız kulüplerinin favorisi haline gelen Galatasaraylı Mostafa Mohamed’in son talibi Toulouse oldu. Fransa 2. Ligi’nde şampiyon olarak 1. Lig’e yükselen Toulouse, Mısırlı futbolcunun transferi için çalışmalara başladı. Fransız kulübünün başkanlık koltuğunda, 2018-2020 seneleri arasında Fenerbahçe’de atletik direktörlük yapan Damien Comolli oturuyor. 20 Temmuz 2020’den bu yana Toulouse Başkanlığı’nı yapan Comolli’nin Muhammed’e yapılacak öneri için tercihi bekliyor.

Bir sene daha kalmasını istediler ama...

Galatasaray, geçen sezonun devre arasında Mısır’ın Zamalek ekibinden transfer ettiği Mostafa Mohamed’in kontratındaki satın alma opsiyonunu kullanarak 4 milyon dolar karşılığında bonservisini almıştı. Sarı kırmızılılar, Mısırlı santrforun henüz 24 yaşında olmasını dikkate alarak bir sezon daha ekipte yakalayıp, gelecek sezon satmayı tasarlıyordu. Ancak Mostafa Mohamed’in geçtiğimiz günlerde idareyle görüşerek ufalamak istediğini bildirmesi işleri değiştirdi. 8 ila 10 milyon Euro arasında öneri kazançsa Muhammed satılacak.

56 resmi maçta 16 gol, 5 asisti var

Galatasaray’da mutsuz olduğunu sarihçe dile getiren Mostafa Mohamed, son Başakşehir maçında da oyundan alınmasına öfkelenip dolaysız soyunma odasına gitmişti. Fransa 1. Ligi’nde gayret eden Lyon, Lille ve Montpellier’in transfer etmek istediği genç santrfor, sarı kırmızılı formayla oynadığı 56 resmi maçta 16 gol atıp, 5 de asist yaptı. Bu arada Zamalek Genel Müdürü Amir Mortada Mansour, Mostafa Mohamed’in, kıymetinin çok altında bir sayıya Galatasaray’a gittiğini belirterek, “Ben olsam asla 4 milyon dolara satmazdım” dedi.