Fenerbahçe'nin yeni sezon formaları görücüye çıktı!

Fenerbahçe'nin yeni sezon formaları görücüye çıktı!

Fenerbahçe Kulübü, yeni sezon formalarını tertip edilen tanıtımla tanıttı.

Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda asıllaşan tanıtımla Fenerbahçe’nin yeni sezon formaları tanıtıldı. Asıllaşan tanıtıma başkan Ali Koç’un yanı gizeme, sarı-lacivertli futbolcu Mert Hakan Yandaş ve Puma Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis katıldı. İç saha forması olarak nitelendirilen çubuklu formada her bir çubuğun arasındaki beyaz çizgi dikkat toplarken; bu ayrıntı kulübe adını veren ünlü deniz fenerinin yaydığı beyaz ışığı temsil ettiği bilindi. Dış Saha forması ise Fenerbahçe’nin efsane kalecilerinden Cihat Arman’a saygı kaliteyi taşıyor. Bu sezon giyilecek üçüncü forma ise günlük giyimde kullanılabilecek çizgilere sahip.

ALİ KOÇ: ŞİMDİ HESAP ZAMANI, BİZİM İÇİN DAHA İŞ BİTMEDİ, GİDECEK ÇOK YOLUMUZ VAR

Tanıtımda konuşan başkan Ali Koç, “Yeni formalarımızla buradaki enerjiyi sahaya yansıttığımızda işimiz daha kolay olacak. Fenerbahçe Başkanı, sporcusuysanız kesinlikle tenkit oluyor. Bugün burada ne işimiz var denildi. Stadyumumuzda tam çatı baştan alta yenilendiği için faalliği orada yapamadık. İlk maçımıza yetişemeyebilir ama sonrasına yetişecek. Günümüz kutlu olsun, günümüz mutlu olsun. Sarı-lacivert galibiyetler içinde Allah nice nice tekerrürlerini kısmet etsin. Bu 19 Temmuz bizim için özellikle ehemmiyetli. 11 yıldır maruz vazgeçildiğimiz 3 Temmuz kumpası, gölgesi, kötülelerinden her anlamıyla kurtulduğumuz yıl oldu. Haklılığımızın resmen ispatlandığı, masumluğumuzun patentlendiği sene oldu. Hakikatler er ya da geç ortaya çıkıyor. O gün neler sürüklediğimizi bizler öğreniyoruz. Fenerbahçe duruşuyla, asaletiyle, direnişiyle dünyaya misal oldu. Allah kimsenin başına bir daha böyle bir iş getirmesin ama şimdi hesap zamanı, bizim için daha iş bitmedi, gidecek çok yolumuz var” dedi.

Fenerbahçenin yeni sezon formaları görücüye çıktı

“BU YIL SATIŞ REKORU KIRALIM”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Her yıl çubuklu formamız var. Her yıl yapılan formaya farklı bir yorum getirmek de kolay değil” diyerek, “Bu yılki ayrıntılar çok yerinde olmuş. 115 senelik iftihar dolu tarihimizi, Atatürk sevgisini ve Cumhuriyet’in bedellerini formalarımızda gördük. Dış Saha formamız da çok hoş. Göreceksiniz bu yıl çubuklu formaya yakın bir alaka olacak. Özellikle bu formanın bayanlarda çok hoş duracağını da düşünüyoruz. Bakalım bu yıl hangi forma ne kadar satacak. Kombineleri harcama mevzusunda rekor kırdık, saatler içinde tükendi. Taraftarlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Onların eforu, sevgisi ve aşkı, dünyada eşi eşi olmayan seviyede. Bunu da her yıl gösteriyorlar. Sizlerden ricam, bu yıl satış rekoru kıralım. Geçtiğimiz sezon rekoru kırdık. En çok 2012-2013 sezonunda forma satmışız. Kendi mağazalarımızdan 350 bin satış yapmışız. Geçen sezon 352 bin 348 adet satış yaptık. Fenerbahçe artık dizayn mevzusunda çok daha özgür. Bundan sonraki sezonun bile formalarını neredeyse hazırladık. 72 gram olan bu formalarda çok ileri teknoloji kullanılıyor. Bu yıl bu formalardan 5 bin adet satacağız, maliyeti 1907 TL olacak. Değişik formalar ise 629 TL olacak” biçiminde konuştu.

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ”

Yarın oynanacak olan Dinamo Kiev gayreti için ise Koç, “Yarın Polonya’dan allahın izniyle çok iyi bir skorla döneceğiz ve allahın izniyle İstanbul’da bu işi tamamlayıp yola devam edeceğiz. 3 raunt var. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi’ne katılmak ama en büyük hedef, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’şancı senesinde, bu ülkenin kuruluşunda çok ehemmiyetli rolü olan Fenerbahçe’nin, hep birlikte omuz omuza şampiyonluğa uzanması” açıklamasında bulundu.

MERT HAKAN YANDAŞ: FORMALARI TASARIM OLARAK ÇOK HOŞLANDIM

Fenerbahçe’de sakatlığı sebebiyle Dinamo Kiev maçının kadrosunda yer almayan Mert Hakan Yandaş ise tanıtımda yaptığı açıklamada, “Formaları tasarım olarak çok hoşlandım. Reklam filmi çekimlerinde de çok eğlendik. Formalardan da ekip dostlarımız çok memnun. Geçen yıldan bu yana Puma’yla iş birliği içindeyiz. Çok şık ve çok rahat. Sahada rahat etmemiz bizim için çok ehemmiyetli. Tüm camiamızın olduğu gibi benim de gözde formam çubuklu forma. Cumhuriyetin 100’şancı senesinde artta Atatürk imzası olan bir formayla çaba edecek olmak beni heyecanlandırıyor” dedi.

Puma Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis de Fenerbahçe gibi tarihi büyük galibiyetlerle dolu efsanevi bir kulüple yan yana olmaktan dolayı iftihar dinlediklerini söyledi.