FETÖ’cü Orhan İnandı’dan ‘Biden’ itirafı geldi

FETÖ’cü Orhan İnandı’dan ‘Biden’ itirafı geldi

MİT işlemiyle Kırgızistan'da tutulup, Türkiye’ye getirilen Orhan İnandı ‘silahlı terör örgütü idareyicisi olmak’ suçuna hapsedildi. İnandı, teşkilatın Amerika Birleşik Devletleri’de değişen…

MİT işlemiyle Kırgızistan'da tutulup, Türkiye’ye getirilen Orhan İnandı, 6 Temmuz’da Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. Emniyetteki harekâtlarının ardından dün Ankara Adliyesi’nde soruşturmayı yürütün savcıya ifade veren İnandı, çıkarıldığı nöbetçi barış ceza dominantlığı tarafından ‘silahlı terör örgütü idareyicisi olmak’ suçuna hapsedildi.

TEŞKİLATLA İLK TEMAS ÜNİVERSİTE YARIYILINDA

Sorgusunda faal pişmanlık kararlarından yararlanmak istemediğini söylediği belirtilen Orhan İnandı, 1990'da Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun olduğunu, teşkilatla ilk temasının üniversiteyi kazandıktan sonra Ankara'da başladığını anlattı. Üniversite senelerinde teşkilata bağlı konutlarda kaldığını belirten İnandı, bu senelerde teşkilat içinde ‘Bilal’ kod ismini kullandığını söyledi. Teşkilat konutlarında kaldığı yarıyılda FETÖ’nün sohbet buluşmalarına da katıldığını anlatan İnandı, "O yarıyıl 'Ankara İmamı' İsmail Büyükçelebi'nin teşkilata ait Samanyolu Koleji'nde verdiği sohbet buluşmalarında yer aldım. İsmail Büyükçelebi'den sonra teşkilatın 'Ankara imamlığı'na Kemalettin Özdemir getirildi. Bu buluşmalara katılmamı sağlayan Abdullah San, daha sonra Fetullah Gülen'in yanında ders alan ve 'mollalar' olarak deyim edilen talebe grubuna girdi" dedi.

: İlginize Sürükleyebilir Büyük facia: 1300 şahıs kayıp!Saadet zinciri vurgunu! İdareyiciler ortada yok... Holding binasına akın 2 aşıyı karşılaştırdılar... İşte koronaya karşı en tesirli olanı

‘BİDEN’ İTİRAFI: TEŞKİLATI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI

DHA’nın edindiği bilgilere göre Orhan İnandı, kendisine yakın gördüğü teşkilat aboneleriyle yaptığı buluşmada dikkat toplayan değerlendirmeler yaptı. İnandı teşkilatın Amerika Birleşik Devletleri’de Biden ve takımının idareye gelişine çok güvendiğini, ilk birkaç ayın bu inancın gözettiğini anlattı.

TEŞKİLAT NE YAPACAĞINI BİLEMEZ VAZİYETTE

FETÖ idareyicisi Orhan İnandı, Amerika Birleşik Devletleri’nin jeopolitik mazeretlerle Türkiye ile ilişkilerinde teşkilatın beklediği negatif adımları atmayacağının anlaşıldığını ifade etti. Bu gidişatın teşkilat içinde büyük bir afallamışlık yarattığını belirten Orhan İnandı, FETÖ’de ne yapacağını bilememe hali oluştuğunu söyledi.