FETÖ'nün Afrika abisi gaybubette yakalandı

FETÖ'nün Afrika abisi gaybubette yakalandı

FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’le doğrudan konuşabilen birkaç addan biri olan İbrahim Tatar, Ümraniye’deki bir gaybubet evinde tutuldu. Tatar, terör örgütünün Afrika açılımını sağlayan ad olarak…

2005-2013 seneleri arasında FETÖ ismine Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde yaşayan ve burada mektepler kurarak teşkilatı tüm Afrika’da tanıtan İbrahim Tatar, dün İstanbul Ümraniye’deki bir gaybubet evinde ele geçirildi. Tatar, teşkilat içinde ‘kahraman’ olarak anılıyor ve elebaşı Fetullah Gülen’le doğrudan görüşüyordu. 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından hocalıktan ihraç edilen Tatar hakkında 2016 senesinde tutma kararı çıkartıldı. Tatar’ın ByLock kullandığı da tanımlanmıştı.

‘HER ŞEY MUBAH’

Terör örgütünün yurtiçindeki yaradılışlarında da etkin vazife alan Tatar’ın, 17-25 Aralık kumpasının ardından yaptığı bir konuşmada, “Bu bir savaştır, herkes bu savaşta safını tanımlayacak ve katkıda bulunacak, yapılan her şey mubahtır” dediği de ortaya çıkmıştı. Tatar, teşkilat içinde ‘tehlikesiz konut’ anlamına gelen ‘gaybubet’ evinde saklandığı tanımlanınca kıskıvrak tutuldu.

FETÖnün Afrika abisi gaybubette yakalandı

BÖYLE ELE GEÇİRİLDİ

İstihbarat ve Organize Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü takımları koordinesinde evvelki gece Tatar’ın saklandığı konuta baskın tertip edildi. İbrahim Tatar nezaretine alınırken, yapılan aramada 4 cep telefonu, 5 SD kart, flaş bellek ve çok rakamda yazılı ve dijital materyal ele geçti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde operasyonları bitirilen İbrahim Tatar, dün sağlık hakimiyetinden geçirildikten sonra Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Epilepsiyi’na sevk edildi.