FETÖ'nün kampındaki iğrenç olayı böyle anlattı! 'Artık yemeğini yediler, midem bulandı'

FETÖ'nün kampındaki iğrenç olayı böyle anlattı! 'Artık yemeğini yediler, midem bulandı'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün FETÖ "Kayseri şehir imamı" olduğu ileri sürülen Serdal Karakurt'un "silahlı terör örgütü kurma ve idareme", "fotoğrafı dokümanda sahtecilik" ve "terörizmin finansmanı"…

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesindeki mahkemeye, tutuklu maznun Karakurt, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi SEGBİS ile katılırken, avukatı salonda hazır bulundu.

Duruşma başkanı dava dosyasına gelen belgeyi okuduktan sonra korunması için maznuna söz verdi.

FETÖ ile hiçbir bağının bulunmadığını, dış ticaret sektöründe mobilya üzerine faaliyet gösteren bir işletmesi olduğunu öne süren Karakurt, "Ticari çıkarımı düşünerek insanlarla ilişki kurdum, teşkilatla iletişimli insanlarla ilişki kurduysam da haberim yoktu." ifadesini kullandı.

Teşkilat içerisinde "Akif" kod ismini kullandığı ve "Kayseri şehir imamı" olduğuna müteveccih şahit beyanlarını yalanlayan Karakurt, ByLock kullanıcısı olduğuna müteveccih tespiti de kabul etmedi. Duruşma başkanının "Neden bu kadar insan senin hakkında ifade verdi? sualine Karakurt, "Benzetmiş olabilirler." karşılığını verdi.

Amerika Birleşik Devletlerine FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i ziyarete gittiğini ve burada elebaşının yarım vazgeçtiği yemekten yediği şahit beyanlarına yansıyan Karakurt, "Amerika'ya Gülen'i ziyarete gitmedim. Ticari ilişkilerim için oradaydım." dedi.

FETÖ ELEBAŞININ ARTIK YEMEĞİNİ YEMİŞLER

Mahkemede şahit olarak dinlenen teşkilatın güya daha önceki Konya şehir imamı Mücahit Ş, maznunu teşkilatsal buluşmalarda gördüğünü ancak hakikat isminin Serdal olduğunu öğrenmediğini, Akif olarak tanıdığını söyledi.

Şahit Hüseyin M. de maznun hakkında şu beyanda bulundu:

"KALAN YEMEĞİ BEDELLİ BİR ŞEYMİŞ GİBİ 3-4 ŞAHIS YEDİ, MİDEM BULANDI"

"Bireyi 2011'de bizim konuttaki sohbette kazara gördüm, 'sohbet imamı' niteliğiyle oradaydı. Sohbette genelde aktüel mevzular konuşulurdu. Teşkilat elebaşının yazdığı kitaplardan kesitler okunurdu. İsmini 'Akif' olarak öğrenirim. Amerika'nın Pensilvanya eyaletinde FETÖ'nün kampına gittiğimizde kendisi de vardı. Orayı ziyaret edenlerin hiçbiri kazara oraya gitmedi. 3 gün kampta kaldık. Orada bize bir oda verdiler yalnızca yemek ve namaz saatlerinde bir araya kazançtık. Bir gün yemek yerken yarısı yenmiş bir tabildot getirdiler. Bu yemek kimin diye sorduğumuzda 'Öğretmenimiz hasta bu kadarını yiyebiliyor.' dediler. Kalan yemeğin artığını oradaki 3-4 şahıs bedelli bir şeymiş gibi yedi. Ben onun artığı olduğunu kavradım asla yemedim, ısrarcı oldular midem bulandı."

Şahit Abdurrahman E. de maznunun kendisine himmet ismi altında para toplaması direktifi verdiğini belirtti. Abdurrahman E, "Bu adamın O.A. adlı muhasebecisi vardı. O bana görüşmelerin telefondan kasvet olacağını söyleyerek ByLock yüklü bir telefon verdi. Cemaat konutlarından yurtlara kadar Kayseri'nin Kocasinan ilçesindeki her şeyden mesuldü." ifadelerini kullandı.

"HOLDİNG MUHASEBESİNDEN BANA YÜKLÜ ÖLÇÜDE PARA VERDİ"

Uzun seneler teşkilat yurtlarında muhasebeci olarak misyon yaptığını dile getiren Abdurrahman E, "Boydak ve Akdeniz adlı 2 ehemmiyetli yurt vardı ve buluşmalar burada yapılırdı. Bir gün Serdal'la Boydak Holding'e gittik. Holding'in muhasebesinden bana yüklü ölçüde para verdi." dedi.

Duruşma kurulu, beyanların ardından ara kararını açıkladı. Maznunun tutukluluk halinin devamına karar veren kurul, mahkemeyi erteledi.