FIFA'dan Trabzonspor paylaşımı! "Şampiyonluk böyle kutlanır"

FIFA'dan Trabzonspor paylaşımı! "Şampiyonluk böyle kutlanır"

Spor Toto Süper Lig'de mutlu son erişen bordo mavililerde kutlamalar devam ederken FIFA da Trabzonspor'un kutlamalarına suskun kalmadı.

Trabzonspor'un şampiyonluk görüntüleri dünya medyasında gündem olmaya devam ederken FIFA'dan da paylaşım geldi.

FIFA, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bordo mavililerin denizden başlayan kutlamalarını paylaşarak, "Türkiye'de şampiyonluk böyle kutlanır, Trabzonspor ve taraftarları" ifadelerini kullandı.

FIFAdan Trabzonspor paylaşımı Şampiyonluk böyle kutlanır

TRABZONSPOR KONVOYU ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI İÇİN ÜSTÜ SARİH OTOBÜSLE STADYUMA GİTTİ

Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamaları kapsamında denizde oluşturulan şampiyonluk filosu sonrasında Trabzonspor konvoyu üstü sarih otobüsle Medical Park Stadyumu'na gitti. Spor Toto Süper Lig şampiyonu Trabzonspor, Şenol Güneş Spor Kompleksi'nde bulunan Medical Park Stadı'nda asıllaştıracak kupa merasimiyle şampiyonluk kupasını kaldıracak.

Merasim evvelinde ise bir dizi kutlama aktifliği hakikatleştirilirken, Karadeniz takımı ilk olarak Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nden saat 17.00'de deniz yoluyla 'şampiyonlar filosu' oluşturdu.

Bordo-mavililerin denizde yaptığı kutlamalara ise bir hayli kocamanlı minikli balıkçı tekneleri ve gezinti tekneleri eşlik etti ve Karadeniz sularını karnaval alanına çevirdi.

Onlarca balıkçı teknesi ve kayık Trabzonspor konvoyunu taşıyan gezinti teknesine katılırken, iki sahil güvenlik gemisi de teknelere eşlik etti. Şampiyonluk filosu Faroz Limanı'na eriştiğinde heyecan çoğalırken, limanda, sahilde ve kayalıklar üzerinde bekleyen bordo-mavili taraftarlar meşaleler ve tezahüratlarla ekiplerine yoğun sevgi şovlarında bulundu.

Bordo Mavili konvoyu taşıyan tekne daha sonra Trabzon Limanı'na geçti. Trabzon Limanı'nda kendilerini bekleyen üstü sarih otobüsle beraber Bordo Mavili futbolcular Medical Park Stadyumu'na hareket etti. Ekip otobüsüne yol süresince Bordo Mavili taraftarlar yoğun sevgi şovlarında bulunurken, konvoy şampiyonluk kutlamaları için stadyuma erişti.