First Lady’nin kıyafeti ABD'yi böldü

First Lady’nin kıyafeti ABD'yi böldü

Amerika Birleşik Devletleri’de First Lady Jill Biden’ın 69 elbise tercihi sosyal medyayı ikiye parçaladı. Amerika Birleşik Devletleri’li sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı First Lady’yi…

Geçtiğimiz hafta içinde başkanlık uçağı Air Force One’dan inerken görüntülenen Jill Biden’ın siyah ceket, diz üstü siyah etek, desenli çorap ve topuklu pabuç giymesi gündem oldu. Amerika Birleşik Devletleri’li sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı First Lady’yi bu giyim stili için çok yaşlı olduğu istikametinde tenkit eterek Biden’ı, “Madonna’nın büyükannesine” benzetti. Öte yandan bir hayli kullanıcı da First Lady’nin elbise tercihini korundu. Jill Biden’ın istediğini giyebileceğini ifade edenler, giysileri çok iyi taşıdığını söyledi. Sosyal medyadaki çatışmanın taraflarını yoğun olarak, daha önceki başkan Donald Trump ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden sponsorlarının oluşturması dikkat çekti. Bazı kullanıcılar Jill Biden’ın giysileri suratından tenkit etilmesinin haksızlık olduğunu korunarak, Donald Trump’ın eşi Melania Trump’ın modellik yaptığı yarıyıldaki yakışıksız resimlerini paylaştı.

First Lady’nin kıyafeti ABDyi böldü

Jill Biden’ın bu elbiseyi için, ‘cadılar bayramı’ ile ‘paskalya bayramı’nı karıştırdığına dair yorumlar yapıldı.

First Lady’nin kıyafeti ABDyi böldü

First Lady’nin geçtiğimiz günlerde giydiği, üzerinde korsan görseli bulunan pabuç ‘genç işi’ denilerek tenkit etilmişti.