Florya'da endişelendiren görüntü: Denize lağım suyu döküldü

Florya'da endişelendiren görüntü: Denize lağım suyu döküldü

İstanbul Florya Sahili'nde kanalizasyon hatlarından akan pis su denize dökülürken, bu gidişat kaygıya yol açtı. Hem koku hem görüntü lekeliliği oluşturan lağım suyu sebebiyle sahilin bir kısmı kapatıldı.

Florya sahilinde rögar kapağından taşan kanalizasyon suları denize karıştı. Kapaktan taşan pis su, sahile akarak deniz suyuyla birleşti. Ağır kokudan dolayı oldukça rahatsız olduklarını belirten yurttaşlar, acilen meseleye çözüm bulunmasını istedi. Lağım sularının aktığı bu noktada sahilin kapatıldığı görüldü.

"ZORUNLU OLARAK BURADA YÜZÜYORUZ"

Sahile yüzmeye gelen Ali Aslan, "Türkiye'nin genel anlamda her zaman olan meseleyi. Bu yalnızca lağım meseleyi değil. Ben burada yüzerim zira seçeneğim yok. Şehir dışına çıkamayacağımız için zorunlu olarak burada yüzüyoruz" dedi.

Floryada endişelendiren görüntü: Denize lağım suyu döküldü

"SUYUN LEKELİ OLDUĞU SÖYLENSE BU KADAR İNSAN BURADA YÜZMEZ"

Ahmet Gülsoy, denizin lekeliliği sebebiyle sadece sahilde yürüyüş yapabildiğini belirterek, "Lağımın içerisinde yüzülüyor zira arınıldığı söyleniyor. Gerçekten bir açıklama yapılsa, suyunun lekeli olduğu söylense bu kadar insan burada yüzmez. Ben burada yüzmem, 40 yıldır burada yaşıyorum bildiğim için yüzmüyorum. Ailemle yalnızca dolaşmaya geliyorum" diye konuştu.

Floryada endişelendiren görüntü: Denize lağım suyu döküldü

"ARINILMASI GEREKİYOR"

Hakan Gümüş ise yetkililere seslenerek, “Ben burada yüzmem su çok lekeli, yüzülecek gibi değil. Buranın arınılması gerekiyor" dedi.