Florya'da 'yönetim istifa' sesleri! Galatasaraylı taraftarlardan Fatih Terim'e destek...

Florya'da 'yönetim istifa' sesleri! Galatasaraylı taraftarlardan Fatih Terim'e destek...

Galatasaray'da dün akşam Teknik Direktör Fatih Terim'le yolların ayrılmasının ardından bugün sabah saatlerinde çok sayıda sarı-kırmızılı taraftar, Florya Metin Oktay Tesisleri'ne giderek, 'idare istifa'

Galatasaray'da 4 senelik 4. Fatih Terim yarıyılı resmen sona ererken, taraftarlar deneyimli teknik direktöre sevgilerini göstermek için Florya'nın yolunu yakaladı.

Fatih Terim, NEF Stadyumu’nda durum değerlendirmesi yapmak için dün başkan Burak Elmas ile görüştü. İkilinin buluşması yalnızca 15 dakika sürdü.

Galatasaray'da Başkan Burak Elmas ile teknik direktör Fatih Terim arasında son yarıyılda soğuk savaş yaşanıyordu. Elmas, deneyimli öğretmenin negatif davranışına karşın teknik kurulda farklılık yapılması mevzusunda ısrarını sürdürdü. 

Yaşanan ihtilaflar sonrası ayrılık kararı alındı ve Galatasaray'da Fatih Terim yarıyılı sona erdi.

Gözden KaçmasınSon dakika: Galatasaray’ın yeni hocası yüzde 90 Domenec Torrent Yönetim Okan Buruka karşı çıktıSon dakika: Galatasaray’ın yeni öğretmeni yüzde 90 Domenec Torrent! İdare Okan Buruk'a karşı çıktıHaberi görüntüle

FATİH TERİM FLORYA'DA

Galatasaray'da dün akşam Teknik Direktör Fatih Terim'le yolların ayrılmasının ardından bugün sabah saatlerinde çok sayıda sarı-kırmızılı taraftar, Florya Metin Oktay Tesisleri'ne giderek, 'idare istifa' biçiminde tezahüratlarda bulunup Fatih Terim'e de destek verdi.

Galatasaray ile yolları ayrılan Teknik Direktör Fatih Terim de futbolcu ve çalışanlarla vedalaşmak için Florya Metin Oktay Tesisleri'ne geldi.

Fatih Terim, Florya Metin Oktay Tesisleri'ne geldi. pic.twitter.com/QQ1hw7eAdy

— DHA Spor @dhaspor January 11, 2022

 GALATASARAY'DAN YENİ PAYLAŞIM: EN İYİSİNİ...

Sarı-kırmızılı kulüp sabah saatlerinde yaptığı paylaşımda Fatih Terim'e teşekkür etti.

Galatasaray'ın paylaşımında, "Galatasaray için en iyisini istedik, sezon başından bu yana beraber durmadan çalıştık. Tüm emeklerin için teşekkürler Fatih Terim." ifadeleri kullanıldı.

Gözden KaçmasınSon Dakika: Galatasarayın yeni teknik direktörü Domenec Torrent bu akşam İstanbulda Barcelonadan geliyor...Son Dakika: Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Domenec Torrent bu akşam İstanbul'da! Barcelona'dan geliyor...Haberi görüntüle

TARAFTAR FLORYA'YA AKIN ETTİ

Deneyimli teknik adam ile yolların ayrılmasın ardından da bu sabah çok sayıda taraftar, soluğu Florya Metin Oktay Tesisleri'nde aldı.

Sarı-kırmızılı futbolseverler, 'idare istifa' biçiminde tezahüratlar yaparken, Terim'e ise destek verdi.

Ayrıca Fatih Terim'in bugün saat 14.00 gibi kuruluşlara gelerek futbolcu ve çalışanlarla vedalaşması bekleniyor.

Floryada yönetim istifa sesleri Galatasaraylı taraftarlardan Fatih Terime destek...

GÖRÜŞMENİN TÜM DETAYLARINA HÜRRİYET ERİŞMİŞTİ

Hürriyet, Fatih Terim'le Burak Elmas arasında 15 dakika süren buluşmada neler konuşulduğuna tüm detaylarıyla erişmişti.

Fatih Terim’in evvelki gün Giresun maçı sonrasında ‘dürüst olun,’ iletiyi yollaması ve istifa etmeyeceğini tekrarlaması idarede rahatsızlık yarattı. Pazar gecesi yapılan idare heyeti buluşmasında idareyicilerin çoğu, “Bu tablodan son derece mutsuz ve umutsuzuz” dedi ve Terim mevzusundaki kararı başkan Burak Elmas’a bıraktı. Elmas da Terim’i dün sabah Nef Stadyumu’na buluşmaya çağırıp, kararını bildirdi:

· Öğretmenim, teknik açıdan durumdan memnun değilim. Teknik olarak bir farklılık yapma kararı aldım. Çok afallayan Terim, şöyle karşılık verdi

· Hayırlısı olsun...

TERİM'DEN ELMAS'A: BANA MOBBİNG YAPTINIZ

· Burak Elmas, laflarının devamında ayrılık kararının sebeplerini anlattı ve Terim’e, 29 Aralık’taki buluşmada yaptığı ‘idareyici ol’ teklifini tekrarladı. “Öğretmenim, sen Galatasaray’ın simgesisin” diyen Galatasaray Başkanı, 3 değişik yöntem sundu:

Gözden KaçmasınSon dakika haberi: Fatih Terim, Burak Elmasla görüşmesinde bu sözlerle çıkıştıSon dakika haberi: Fatih Terim, Burak Elmas'la görüşmesinde bu laflarla çıkıştı! Haberi görüntüle

· Öğretmenim, gel Atletik A.Ş’de başkan yardımcısı ya da idare heyeti azası ol. Bunları kabul etmiyorsan, atletik direktör ol. Ama saha dışında ol, saha kenarında olma. Bu vaziyet hem kulübe hem sana hasar veriyor. Ben iki tarafı düşündüğüm için böyle bir karar aldım.

Afallamışlığı iyice artan Terim, öneriyi şu laflarla yalanladı:

· Bu işin böyle olacağı 10 gündür muhakkaktı. Bana 10 gündür uyguladığınız mobbingden, idareyiciniz Işıtan Gün’nam yayına çıkıp ‘Alıştırman arıyoruz’ demesinden durum anlaşılıyordu.

Nasıl düşünüyorsunuz bunları bir kuruş bile istemiyorum.

Floryada yönetim istifa sesleri Galatasaraylı taraftarlardan Fatih Terime destek...

SÜREÇ NASIL BÜYÜDÜ?

Galatasaray'ın efsanesi Fatih Terim, öğretmenlik kariyerinde Burak Elmas ile birlikte 6 ayrı Başkan ile çalıştı. Terim'in bir ay gibi çok kısa bir müddet çalıştığı Dursun Özbek yarıyılını ayırırsak tüm başkanlarla zaman zaman problemler yaşadı; hatta ayrılıklar çok sancılı oldu. Ancak en acele 'çatırdama' ise hakikatinde en dürüst başlangıcı yaptığı mevcut Başkan Burak Elmas yarıyılında oldu. Terim'in merhum başkan Mustafa Cengiz ve idaresiyle yaşadığı kasvetler bile kamuoyu önünde bu kadar acele tartışılmaya başlamamıştı. Deneyimli teknik adam; Burak Elmas'ın tercih sürecindeki kozlarından biri olmasına karşın idaredeki sancılar ve ekibin vaziyeti sebebiyle 7'nci ayda yazılı açıklama yapmak zorunda kaldı.

Tercih sürecinde Burak Elmas ile Fatih Terim sanki tek yumruk gözükürken bu noktaya nasıl gelindi?

KONTRAT YAPILMA SÜRECİ UZADI

Tercih sürecinde rahmetli Başkan Mustafa Cengiz, Fatih Terim özür dileyene kadar kendisiyle devam etmeyeceğini açıklamıştı. Burak Elmas, seçilir seçilmez kontrat yapmadan, resmi açıklama olmadan Terim'i Florya'ya davet etti. Terim kontratsız biçimde iş başı yaptı. Ancak kontrat süreci de uzadı. Atletik A.Ş'ye ceddilen Ali Eforum, Terim'in en yakınlarından biriyken istifa etti. Kargaşanın ilk kıvılcımlarından biri bu oldu.

Gözden KaçmasınSon dakika haberi: Galatasarayda Fatih Terim görevinden alındı Burak Elmasla gerçekleşen görüşmenin detaylarıSon dakika haberi: Galatasaray'da Fatih Terim vazifesinden alındı! Burak Elmas'la reelleşen görüşmenin detaylarıHaberi görüntüle

TRANSFER TAKIMI

Galatasaray'da geçmiş yarıyılda da yaşanmış ama daha sonra derlenmiş bir mesele Burak Elmas yarıyılında da patlak verdi. Daha Önceki ikinci başkan Abdurrahim Albayrak 2019'da "Ayrı bir takımın transfer çalışması yaptığını gördüm" açıklamasında bulunmuştu. İlerleyen süreçte bu durum rayına oturtulmuştu. Başkan Mustafa Cengiz ve başkan yardımcısı Yusuf Günay hakimiyetinde; Abdurrahim Albayrak, Şükrü Hanedar, Uğur Yıldız liderliğinde harekatlar yapılıyordu. Burak Elmas yarıyılında Florya takımında Şükrü Hanedar, Uğur Yıldız, Hakan Balta, Emre Utkucan gibi adlarla anlaşılmadı. İdare ile Florya takımı ayrı ayrı çalışmalar yürüttü. Bu ileri vadede meseleleri geliştirdi.

FLORYA İLE İDARE ARASINDA GERGİNLİKLER

Galatasaray için Florya, futbol sahasındaki ceza sahası, 18 gibi ehemmiyetli. Burak Elmas idaresinde ve muhtelif heyetlerinde Florya'da da faal olmak isteyen adlar oldu. Kağıt üzerinde de olabilecek, basmakalıp işler ancak sıkıntılılıklar sezilince idare binasıyla Florya arasındaki mesafe yeniden açıldı. İdare etrafındaki adlarla, Florya profesyonelleri arasında gün suratına çok yansıtılmayan "rekabet" de seziliyordu. Başkan Burak Elmas çözüm olarak Bülent Bayraktar seçeneğine müracaat etti; ancak bu teşebbüs de galibiyetsiz oldu, meseleler daha da gelişti.

Floryada yönetim istifa sesleri Galatasaraylı taraftarlardan Fatih Terime destek...

ÇİM MESULLÜĞÜ BİLE PROBLEM OLDU

Galatasaray'da geçen sezon stadyumtaki zemin problemi camiayı kargaşaya çekmişti. Belhanda, lafın özü "İdman sahamız, stadyumdan iyi" demişti. Florya takımı bu sezon stadyum çimlerini kendilerine emanet edilmesini bekledi; ancak idare daha önceki çalışılan bir firmayla devam etti. Florya takımı bu vaziyetten de rahatsız oldu. Bir de menajer sorunu var natürel. Florya profesyonelleriyle, idareyiciler arasında bir menajer tartışmayı yaşanıyor.

FLORYA PROFESYONELLERİ SEVK EDİLECEK İDDİASI ASAPLARI GERDİ !

Farioli adı ve daha sonra da Guardiola'nın dayanakçısının geleceği ortaya atıldı. Bu haberleri camiada Terim'e mobbing olarak okuyan çok oldu. Buna rağmen İdare; Terim'in üzerindeki yükü rahatlatmak, teknik kurulu kuvvetlendirmek için yapılan bir saldırı olduğunu ifade etti. Florya'daki bazı profesyonellerin misyondan alınacağı teşebbüsüne Fatih Terim izin vermedi.

AVRUPA'DAKİ BAŞARI, LİG'DEKİ BAŞARISIZLIĞI TAŞIYAMADI

Lig'de doruğun çok uzağında kalan Galatasaray'da Avrupa'daki zaferli gidiş Fatih Terim'e olan güveni sallamıyordu. Camiada yapılan yorumlarda "Öğretmen Avrupa'da tur atlayamazsa yollar ayrılır, turu geçerse ligi tamamlar" düşüncesi egemendi. Ancak geleceğin ekibi kuruluyor felsefesi ile istenen müddet acele eridi. Hem sosyal medya üzerinden Terim için yapılan yorumlar, hem de zaman zaman yaşanan fikir ayrılıkları sebebiyle yol ayrımına gelindi.

Bugünkü buluşma neticesinde karşılıklı uyuşma sağlanarak Terim'e hizmetleri için teşekkür edildi.