Ford Otosan'dan büyük usulsüzlük iddiası! KAP'a açıklama yapıldı

Ford Otosan'dan büyük usulsüzlük iddiası! KAP'a açıklama yapıldı

Ford Otosan, KAP'a yaptığı yazılı açıklamada usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle iki çalışanı işten atarak 247.8 milyon lira tutarında dava açtığını duyurdu.

Ford Otosan, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı yazılı izah ile şirketin yapılan iç denetimleri neticesi iki çalışanının usulsüzlük yaptığını belirledi.

Şirket bu gerekçeyle beraber alakalı kişileri işten atarak 247.8 milyon lira meblağında dava açtı.

Şirketten KAP'a yapılan izah şu şekilde:

''Şirketimizde yürütülen iç denetim çalışmaları neticeninde; Bayi Alacaklarından Mesul Ekip Öncüsü ve bayi alacaklarını takip eden çalışanımız tarafından bayi cari hesapları ile Direk Borçlanma Sistemindeki bayi sınırları üzerinde gerçekleştirilen usulsüzlükler ile bayi alacak ve rizikolarının olduğundan değişik gösterilerek suistimal yapıldığı saptamışedilmişolup, konuyla alakalı incelemelerimiz devam etmektedir.

Bu kapsamda, mevzubahis kişiler ile ilgili güveni kötüye kullanma hasebiyle suç ilanında bulunulmuş, alakalı kişilerin iş sözleşmeleri feshedilmiş ve şu ana kadar belirleyen alacak rizikosu meblağı olan 247,8 Milyon TL meblağında (fazlaya ait haklarımız gizli kalmak kaydıyla) tazminat davası açılmıştır.

Söz konusu usulsüzlüklere konu ticari alacaklar finansal raporlarımıza yansımış olmakla birlikte, alacak yaşlandırma tablolarının gerçek vaziyeti yansıtmadığı anlaşılmış olup, konunun finansal raporlarımız üzerindeki son tesiri üzerindeki çalışmalarımız devam etmektedir.

 Konuyla alakalı ehemmiyetli gelişmeler yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.''