Fransa hükümetinden tepki çeken karar! Müslüman kadınları hedef aldılar...

Fransa hükümetinden tepki çeken karar! Müslüman kadınları hedef aldılar...

Fransız hükümeti bir konut kiralama işletmesinden erkekler olmadan havuzlu villa yakalayan Müslüman kadınların raporlanarak ifşa edilmesini istedi.

Fransa’da hükümet bu defa da havuza giren Müslümanları hedef aldı. Fransız gazetesi Le Monde’un haberine göre hükümet, konut kiralama işletmeyi Airbnb'den kadın kadına havuza girmek için villa kiralayan Müslümanları rapor etmesini istedi.

"İslamcı Ayrılıkçılığa Karşı Çaba: Devletin Kuvvetlendirilmiş Mühimmatlığı" başlıklı haberde, üst düzey bir devlet yetkilisinin havuzlu villalar kiralayan kadınların tanımlanması emeliyle Airbnb ile bir işbirliği için uyuştuğu ifade edildi. Bilgilerin Müslümanları hedef alan, “Cumhuriyet Değerlerine Hürmeti Kuvvetlendiren İlkeler” kanunu kapsamında yaptırım yetkisi kullanılması için arz edildiği belirtildi.

SEVİNCİ CEZA VERME YETKİSİ

Söz mevzusu haberde yasa kapsamında kamu takviyeyi alan derneklerin anayasal değer prensiplerini kapsayan "Laiklik anayasayı" imza atma lüzumluluğuna ve kanunun ihlali vaziyetinde verilen hibenin geri çekilebileceğine dikkat çekildi. Takribî 700 bin yapıyı ilgilendiren bu kanunun yerel yönete anayasal değer prensiplerini kendine göre açıklayarak yargı sürecinden geçmeden hemen yaptırım yetkisi ve sevinci ceza verme yetkisi verdiği belirtildi. Habere göre, Ocak 2021 ile Kasım 2021 arası 24 bin 573 yapı sorgulandı, 704 iş yeri, dernek veya özel şirket kapatıldı ve 46 milyon euro değerinde banka hesaplarına el konuldu.

YASA TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Fransa’da Ağustos’ta yürürlüğe giren "Cumhuriyet Değerlerine Hürmeti Kuvvetlendiren İlkeler" kanunu kamu hizmetinde tarafsızlık, cumhuriyet değerleri ile ilkelerine uygunluk, çok eşlilik ve güçle evlendirmeyle çaba, uzaktan eğitimin kısıtlanması, aile içi eğitimin ve özel mekteplerin sorgulanması, derneklerin hem faaliyet hem finansal anlamda saydam ve sorgulanabilir olması gibi mevzuları kapsıyor.

Yasa kapsamında 2 bin 600 camiden 99'u "ayrılıkçılık" iddiasıyla istihbarat servisleri tarafından himaye altına alındı, 22'si ise kapatıldı.

Yasa, Müslümanları hedef aldığı ve diğerleştirdiği bahanesiyle Birleşmiş Milletler başta olmak üzere beynelmilel cemiyet ile sivil toplum kuruluşları tarafına tenkit etiliyor.

Gözden KaçmasınBilim insanları uyardı... Küresel ısınma böbrek taşı riskini artırıyorBilim insanları uyardı... Küresel ısınma böbrek taşı tehlikesini artırıyor!Haberi görüntüle Gözden KaçmasınKendine Aşı polisi diyor... Söyledikleri şaşkına çevirdiKendine 'Aşı polisi' diyor... Söyledikleri afallamışa çevirdi!Haberi görüntüle