Fransa'da Ermeni gruptan ırkçı saldırı! Türk ailenin evini bastılar

Fransa'da Ermeni gruptan ırkçı saldırı! Türk ailenin evini bastılar

Fransa'nın Saint-Die-Des-Vosges kentinde Ermeni bir grubun Türk ailesine saldırması neticeyi 4 şahıs yaralandı. Ayrıca Ermeni grubun, hadise yerini parçalarken dışarda silahla havaya ateş açtığı…

Saint-Die-Des-Vosges'un Kellerman Mahallesi'nde takribî 40 şahsiyet Ermeni bir grup, Türk ailenin evine girerek atak hakikatleştirdi.
Aileden M.A, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, 24 Nisan'da Ermeni bir bireyin A.Ç'nin oğlunun üzerine otomobille sürdüğünü, ardından ikisinin arasında tartışma yaşandığını belirtti.

40 ŞAHSİYET GRUP SALDIRDI!

Bu vakanın üzerine Ermeni şahıslarla görüştüklerini ve hadiseyi tatlıya bağlandıklarını düşündüklerini ifade eden M.A, ancak dün takribî 40 şahsiyet Ermeni bir grubun, kuzeni olan A.Ç'nin ailesinin evine girerek ellerinde beyzbol sopası, bıçak ve demirlerle saldırdıklarını söyledi.
M.A, saldırganların ellerinde silahın da bulunduğunu kaydoldu. Hadisede 4 bireyin yaralandığını, bunlardan birinin kafatasında 3 çatlağın oluştuğunu aktaran M.A, 3 bireyin sağlık kurumuna kaldırıldığını ve birinin operasyon edildiğini belirtti.

Ayrıca Ermeni grubun, hadise yerini parçalarken dışarda silahla havaya ateş açtığı bilindi. Ermeni grubun kapsayasında geçen sene son baharda Azerbaycan ile Ermenistan arasında çatışmaların yaşandığı Dağlık Karabağ'a giden bir bireyin yer aldığı belirtiliyor.